Dom

Monitoring domu – jak zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Michał Wolański
sty 25 2019

monitoring domu

Monitoring domu to usługa, dzięki której możesz zwiększyć bezpieczeństwo domu, a także twojej posesji. Co więcej, monitoring domu można zrealizować samemu za sprawą dostępnych na rynku zestawach monitoringowych, lub pojedynczych urządzeniach. Czytaj dalej i sprawdź, jak zrealizować monitoring domu.

W dzisiejszych czasach monitoring domu jest o wiele prostszą w realizacji usługą niż w przeszłości. Na rynku istnieje wiele firm ochroniarskich, które oferują szeroki wachlarz usług ochroniarskich, takich jak monitoring domu (z dedykowanymi kamerami i podglądem na żywo z każdego miejsca na świecie), dzierżawa urządzeń GPS (szczególnie przydatne urządzenie, jeśli chcesz ochronić swój samochód) czy pełen pakiet usług, polegających na monitoringu posesji i Twoich czterech kątów wraz z możliwością podjazdów uzbrojonej grupy patrolowe z agencji ochrony. Monitoring domu możesz wykonać również samodzielnie.

Monitoring własnym nakładem. Jak to zrobić?

Jeśli nie interesują Cię usługi firm ochroniarskich i chcesz na własną rękę zadbać o stały nadzór nad posiadanymi pokojami, możesz wybrać z grona wielu pakietów monitoringowych, a także postarać się o wszystkie pojedyncze komponenty, dzięki którym stworzysz własny, niepowtarzalny system monitoringu domowego.

Standardowy zestaw do monitoringu domu zawiera wszystkie niezbędne komponenty do późniejszego założenia własnego systemu CCTV w swoim domu. W zestawie powinien znaleźć się m.in. cyfrowy rejestrator, a także dysk twardy, dzięki czemu możliwy jest odbiór i zapis sygnału pochodzącego z kamer zainstalowanych w domu.

Rejestrator cyfrowy w ramach domowej sieci CCTV, powinien cechować się uniwersalnością, czyli pozwalać na zapis obrazu z kamer, które pracują w różnych standardach. Najpopularniejszymi standardami kamer domowych jest obecnie m.in. CVBS, AHD, HD-TVI, HD-CVI oraz IP. Dobry rejestrator powinien również móc obsługiwać kamery pracujące analogowo, najlepiej do rozdzielczości 1080p. Jeśli chodzi o dysk twardy, warto zadbać o wyjątkowo pojemne urządzenie lub zakupić rejestrator pozwalający podłączyć kilka twardych dysków jednocześnie.

Popularnym rozmiarem dysków twardych, używanych w sieci domowej jest dysk o pojemności 1TB. Nie oznacza to jednak, że dysk nie może być większy. W przypadku jakości zapisu nagrań, warto zadbać o dysk twardy, pozwalający na nagrywanie w standardzie 25 klatek na sekundę dla jakości 720p.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *