Po pracy

Czym powinien charakteryzować się dobry ręcznik plażowy?

Dorota Plichta
maj 27 2022

​Kiedy zbliża się sezon wakacyjny zaczynamy planować swój urlop. Wybieramy miejsce i formę spędzania wakacji. Bez względu na to, czy planujemy wakacje all inclusive nad morzem, czy samodzielnie zorganizowany wyjazd, potrzebne nam będą ręczniki plażowe. Aby plażowe lenistwo było w pełni udane musimy wyposażyć się w stroje kąpielowe, akcesoria do wody i ręczniki kąpielowe o odpowiedniej gramaturze. Czym powinien charakteryzować się dobry ręcznik kąpielowy, aby chciało nam się spędzać na nim długie godziny w pięknym słońcu? Z pewności nie powinien to być klasyczny ręcznik, którego używamy na co dzień. Na wakacjach sprawdzą się ręczniki szybkoschnące. Idealny ręcznik będzie chronił nas przed silniejszymi powiewami wiatru oraz będzie idealny do tego, aby wytrzeć się po morskiej kąpieli. Podczas zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na jego rozmiar, gramaturę i rodzaj materiału.

Z jakiego materiału powinny być wykonane ręczniki plażowe?

Pakując walizkę na urlop zawsze zabieramy ręczniki plażowe. Jest to nieodłączny atrybut plażowego szaleństwa. Nawet jeśli w obiekcie dostępne są ręczniki hotelowe, nie zaszkodzi zabrać swoich. Z pewnością hotel nie będzie posiał, aż tak dobrych jakościowo ręczników kąpielowych, jakimi sami dysponujemy. Ręczniki, które zabieramy ze sobą na plażę, muszą spełniać szereg wymagań. Ręczniki wykonane powinny być z bardzo chłonnej tkaniny, którą charakteryzuje duża absorpcja wody. Nie ma nic gorszego, niż ręcznik, który wciąż pozostaje mokry. Nieprzyjemnie się na nim leży, a do tego jest bardzo ciężki. Tak właśnie zachowałby się klasyczny ręcznik łazienkowy, który wzięlibyśmy na plażę. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele ręczników dedykowanych plażowiczom. Drugą, równie ważną kwestią, jest materiał, z którego został wykonany ręcznik. Musimy pamiętać, że jest to produkt mający bezpośredni kontakt z naszą skórą. Właśnie dlatego ręcznik powinien być wykonany z naturalnych materiałów. Sprawdzi się tu bawełna organiczna. Ciekawym rozwiązaniem są także ręczniki z mikrofibry. Maksymalnie chłonne i szybkoschnące. Ten rodzaj tkaniny jest szalenie lekki, a więc nie obciąży zbytnio naszego bagażu.

Gramatura ręcznika plażowego

Niebagatelną kwestią przy wyborze ręcznika plażowego jest także grubość materiału, z którego ręcznik jest wykonany. Przy wyborze musimy pamiętać, aby ręcznik nie był po prostu za gruby. Aby dokonać właściwego wyboru powinniśmy wybrać ręczniki, które będą cieńsze, niż nasze łazienkowe ręczniki bawełniane. Pomocna będzie tu gramatura ręczników. Jaka gramatura ręcznika będzie optymalna w przypadku plażowej wersji? Idealnie jeśli zakupimy ręcznik o gramaturze 400-500 GSM. Wtedy mamy pewność, że szybko będzie wysychał.

Ręcznik plażowy. Czy rozmiar ma znaczenie?

Kupując ręczniki z myślą o plażowaniu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego rozmiar. Jest to produkt, który z jednej strony ma wycierać nasze ciało, a z drugiej służyć jako przykrycie leżaka. Ponieważ często chcemy się na nim położyć, musimy się na nim mieścić. Ręcznik, który rozkładamy na piasku, powinien być zdecydowanie większy, niż jego domowy odpowiednik. Z jednej strony im większy tym lepszy. Warto jednak pamiętać, że zbyt duży ręcznik plażowy będzie nieporęczny. Trudno go samodzielnie rozłożyć lub wytrzepać. Optymalny rozmiar będzie oscylował wokół wymiaru 135 cmx200cm. Jeśli chcemy zakupić nieco mniejsze ręczniki plażowe, na przykład dla dzieci, możemy wybrać rozmiar 100x180. W obu przypadkach będziemy mogli na ręczniku swobodnie się położyć oraz wytrzeć po mirskiej kąpieli.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *