Dom

Pomysł na meble dziecięce

Dorota Plichta
wrz 11 2017

meble dla dzieci

Pewnie wielu rodziców ma problem z wyborem mebli do pokoju dziecka. W tym momencie w ofertach znajdziemy już wiele różnych propozycji i znajdziemy tam zarówno rozwiązania klasyczne jak i tez takie propozycje, które mają wielofunkcyjną formę, są rozbudowane, funkcjonują jako kombajny meblowe. Takie rozwiązania są przygotowywane również w formie, która sprawi, że meble będą rosły razem z dzieckiem. Sprawdź, co mówią eksperci z aktywnamama.net.pl

Jeśli będziemy dobrze wybierać meble można oczekiwać, że posłużą naszemu dziecku przez kilka lat. Na pewno warto sięgać po rozwiązania estetyczne, które są neutralne i dopasowane do tego jakie oczekiwania ma w stosunku do tego dziecko. Trafienie w gust dziecka będzie bardzo ważną sprawą. Dziecko oczekuje pokoju na kilka lat, który będzie się dobrze prezentował. Jeśli dziecko ma jakieś swoje oczekiwania także trzeba je brać pod uwagę. Powinno się stworzyć warunki, w których dziecko będzie się łatwo adaptować. Dobrze będzie, gdy dziecko czuje się w pokoju komfortowo, powinno być tam wygodnie, estetyka musi być dopasowana do oczekiwań dziecka. To co ma duże znaczenie to również kwestia związana z bezpieczeństwem, jeśli chodzi o użytkowanie mebli. Ten element także musimy brać pod uwagę.

Zestawy mebli dla dzieci

W tej chwili decydować się można zarówno na meble pojedyncze albo też na kompletne zestawy. W przypadku zestawów trzeba oczekiwać, że cena będzie atrakcyjna, natomiast gdy chodzi o meble kupowane pojedynczo należy liczyć się z nieco wyższym kosztem, ale mamy gwarancje, że takie meble zagwarantują nam większe możliwości aranżacyjne. Według badań jakie są prowadzone wiemy, że meble mają wpływ na sen oraz humor dziecka. Jednocześnie wiemy, żę tonacje zimne będą bezpośrednio wpływać na lepszy apetyt u dziecka. Wśród tego wyposażenia, jakie będzie konieczne w pokoju dziecka musi być oczywiście łóżeczko. Powinno mieć ono barierki, które będą zabezpieczać dziecko przed wypadnięciem. Najczęściej spotykany rozmiar to 60 na 120. Jeśli mamy nieco inne oczekiwania również propozycje mebli powinniśmy być w stanie znaleźć. Producenci mebli przygotowują obecnie różne propozycje, wśród nich także pojawiają się specjalne kojce, które będą się bardzo dobrze sprawdzać, ponieważ są nieco większe i będą w stanie dobrze służyć dziecku a jednocześnie tych dodatkowych rozwiązań jest tam nieco więcej, np. wibracyjne usypianie dziecka.

Łóżka Dla Dzieci Lakierowane

Łóżka dla dzieci - które najlepsze?

Dobrze będzie szukać takich rozwiązań, które sprawią, że meble nie będą szybko konieczne do zmiany. Niektórzy więc sięgają po nieco dłuższe łóżeczka, które rosną razem z dzieckiem i będzie można je przez dłuższy czas wykorzystywać. Oczywiście w przypadku noworodka warto będzie się zdecydować na łóżeczko, które ma ustawiany materac na różne wysokości. Gdy dziecko będzie już siadać czy wstawać mamy gwarancje, że nie wypadnie z łóżka. Oczywiście w pokoju noworodka musi się także znaleźć miejsce na przewijak, który może być albo powieszony na łóżku albo też będzie go można również umieścić na komodzie. Komoda sprawdzi się dobrze w praktyce, ponieważ służyć może do przechowywania ubrań dziecka i akcesoriów umożliwiających prowadzenie pielęgnacji i opieki. Dobrze mieć również fotel do karmienia. To praktyczne rozwiązanie, które będzie się dobrze sprawdzać, ponieważ kamienie dziecka nie będzie już męką dla kręgosłupa. Wśród tych istotnych kwestii będzie jeszcze oświetlenie, o które także warto zadbać. Najlepiej unikać oświetlenia górnego na rzecz rozwiązania rozproszonego, które będzie oczywiście bezpieczniejsze, ponieważ dziecko nie będzie odbierać nadmiernie silnego światła.

Zobacz więcej na: prestigeproject.pl 

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *