Dom

Postaw na nowojorski styl w aranżacji wnętrz

Michał Wolański
maj 22 2018

Zastanawiając się na wyborem stylistyki w aranżacji wnętrz, warto zwrócić uwagę na rozwiązanie, które jest ciekawą alternatywa dla obecnego wszędzie skandynawskiego designu. Styl nowojorski, bo o nim tu mowa, łączy w sobie nowoczesność, elegancję i przytulność. Wywodzi się z miast o zbiorczej nazwie TheHamptons, umiejscowionych na wyspie Long Island w obrębie miasta Nowy York. Dominującymi motywami w wspomnianym stylu są akcenty marynistyczne. Warto wspomnieć, że oprócz charakterystycznych morskich elementów cechą wyróżniającą go na tle innych trendów dekoratorskich jest elegancja połączone z przytulnym charakterem. Wszystko związane jest z ekskluzywnymi rezydencjami znanych gwiazd i wpływowych ludzi biznesu. To oni wyznaczyli nowy styl dla wnętrz, który zyskuje coraz to większą popularność w Europie.

Luksus kojarzy się z drogimi i wyrafinowanymi dodatkami. Na szczęście nie musimy nadwyrężać naszego budżetu aby w szybki i tani sposób wprowadzić nowojorski styl do naszego mieszkania.

Swoboda łączenia

Styl nowojorski jest otwarty na zastosowanie wielu dodatków w różnych kolorach. Baza kolorystyczna jest na tyle neutralna, że pozwala swobodnie bawić się kolorami. Oprócz tradycyjnych niebieskich odcieni kojarzonych z wodą, można spotkać się również z zielenią, brązami, bielą czy jasnym kobaltem. Ściany powinny być pomalowane na biało. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w małych pomieszczeniach, które dzięki białym ścianom stają się bardziej przestronne. W połączeniu z naturalnymi surowcami takimi jak drewno czy bawełna powstaje niebanalna kombinacja różnych inspiracji wnętrzarskich.

Podłoga jest kolejnym szczególnym elementem w nowojorskim wydaniu. Koniecznie z drewna o wysuszonej strukturze. Wszystko to ma kojarzyć się z oceanicznym klimatem i drewnem, które zostało poddane siłom działania Słońca i słonej wody.

Tekstylia dla wygody

Jeśli mowa o różnorodności i swobodzie nie może zabraknąć miękkich i przytulnych tekstyliów. Wełniane koce, bawełniane poduszki czy dywan o wysokim runie to typowy dodatek w stylu z The Hamptons. Najlepszym wyborem w przypadku dywanu będzie ręcznie tkany dywan, który doda elegancji i niezwykłości w pomieszczeniu.

Miękkie dodatki nie tylko są przyjemne w dotyku ale również wprowadzają relaksującą atmosferę. Wielkie poduchy w stonowanych kolorach zapraszają do odpoczynku i popołudniowej drzemki.

Przytulna kuchnia

W przypadku kuchni warto mieć na uwadze jasność i czystość jaką niosą ze sobą neutralne kolory, a zwłaszcza biel. Optycznie powiększa pomieszczenie, nadaje mu optymistycznego wyrazu i poprawia samopoczucie. Zamiast sztucznych, plastikowych rzeczy powinno się zastosować ceramiczne naczynia a także szklane i metalowe dodatki.

Śpij, słodko śnij

Jeśli mowa już o poszczególnych pomieszczeniach w domu nie można zapomnieć o sypialni. W tym wnętrzu stosuje się podobne barwy, które są tak charakterystyczne dla nowojorskiego stylu. Warto wspomnieć, że według psychologii kolorów, niebieska barwa uspokaja i wycisza. Dodatki w tym kolorze pozwolą szybko zapaść w sen i zapomnieć o dręczących nas problemach. Nie zapominajmy o morskiej zieleni, który wprowadza harmonię i pogodę ducha.

Styl nowojorski to przede wszystkim wygoda, o której nie można zapomnieć. Miękkie sofy, fotele czy pufy to niezbędny dodatek w takiej aranżacji.

Stare też może być trendy

Tak zwane przedmioty z duszą są idealnym akcentem w stylu Hampton. Łączą w sobie szlachetność i wakacyjną beztroskę. Warto zatem sięgnąć po stare meble po dziadku, bujane fotele czy stoliki kawowe. Świetnie odnajduje się tutaj styl vintage, który bazuje na meblach stylizowanych ubiegłą epoką z lekkimi przetarciami czy zniszczoną strukturą. Taka mieszanka elegancji ze starymi elementami sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej ciepłe niż świeże i sztywne przedmioty zakupione z galerii handlowych. Wyeksponowanie staroci ma również swoje praktyczne zastosowanie. Taki przedmiot przechowuje zazwyczaj swoją historię, która można opowiedzieć odwiedzającym gościom.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij