Dom

Postaw na nowojorski styl w aranżacji wnętrz

Michał Wolański
maj 22 2018

Zastanawiając się na wyborem stylistyki w aranżacji wnętrz, warto zwrócić uwagę na rozwiązanie, które jest ciekawą alternatywa dla obecnego wszędzie skandynawskiego designu. Styl nowojorski, bo o nim tu mowa, łączy w sobie nowoczesność, elegancję i przytulność. Wywodzi się z miast o zbiorczej nazwie TheHamptons, umiejscowionych na wyspie Long Island w obrębie miasta Nowy York. Dominującymi motywami w wspomnianym stylu są akcenty marynistyczne. Warto wspomnieć, że oprócz charakterystycznych morskich elementów cechą wyróżniającą go na tle innych trendów dekoratorskich jest elegancja połączone z przytulnym charakterem. Wszystko związane jest z ekskluzywnymi rezydencjami znanych gwiazd i wpływowych ludzi biznesu. To oni wyznaczyli nowy styl dla wnętrz, który zyskuje coraz to większą popularność w Europie.

Luksus kojarzy się z drogimi i wyrafinowanymi dodatkami. Na szczęście nie musimy nadwyrężać naszego budżetu aby w szybki i tani sposób wprowadzić nowojorski styl do naszego mieszkania.

Swoboda łączenia

Styl nowojorski jest otwarty na zastosowanie wielu dodatków w różnych kolorach. Baza kolorystyczna jest na tyle neutralna, że pozwala swobodnie bawić się kolorami. Oprócz tradycyjnych niebieskich odcieni kojarzonych z wodą, można spotkać się również z zielenią, brązami, bielą czy jasnym kobaltem. Ściany powinny być pomalowane na biało. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w małych pomieszczeniach, które dzięki białym ścianom stają się bardziej przestronne. W połączeniu z naturalnymi surowcami takimi jak drewno czy bawełna powstaje niebanalna kombinacja różnych inspiracji wnętrzarskich.

Podłoga jest kolejnym szczególnym elementem w nowojorskim wydaniu. Koniecznie z drewna o wysuszonej strukturze. Wszystko to ma kojarzyć się z oceanicznym klimatem i drewnem, które zostało poddane siłom działania Słońca i słonej wody.

Tekstylia dla wygody

Jeśli mowa o różnorodności i swobodzie nie może zabraknąć miękkich i przytulnych tekstyliów. Wełniane koce, bawełniane poduszki czy dywan o wysokim runie to typowy dodatek w stylu z The Hamptons. Najlepszym wyborem w przypadku dywanu będzie ręcznie tkany dywan, który doda elegancji i niezwykłości w pomieszczeniu.

Miękkie dodatki nie tylko są przyjemne w dotyku ale również wprowadzają relaksującą atmosferę. Wielkie poduchy w stonowanych kolorach zapraszają do odpoczynku i popołudniowej drzemki.

Przytulna kuchnia

W przypadku kuchni warto mieć na uwadze jasność i czystość jaką niosą ze sobą neutralne kolory, a zwłaszcza biel. Optycznie powiększa pomieszczenie, nadaje mu optymistycznego wyrazu i poprawia samopoczucie. Zamiast sztucznych, plastikowych rzeczy powinno się zastosować ceramiczne naczynia a także szklane i metalowe dodatki.

Śpij, słodko śnij

Jeśli mowa już o poszczególnych pomieszczeniach w domu nie można zapomnieć o sypialni. W tym wnętrzu stosuje się podobne barwy, które są tak charakterystyczne dla nowojorskiego stylu. Warto wspomnieć, że według psychologii kolorów, niebieska barwa uspokaja i wycisza. Dodatki w tym kolorze pozwolą szybko zapaść w sen i zapomnieć o dręczących nas problemach. Nie zapominajmy o morskiej zieleni, który wprowadza harmonię i pogodę ducha.

Styl nowojorski to przede wszystkim wygoda, o której nie można zapomnieć. Miękkie sofy, fotele czy pufy to niezbędny dodatek w takiej aranżacji.

Stare też może być trendy

Tak zwane przedmioty z duszą są idealnym akcentem w stylu Hampton. Łączą w sobie szlachetność i wakacyjną beztroskę. Warto zatem sięgnąć po stare meble po dziadku, bujane fotele czy stoliki kawowe. Świetnie odnajduje się tutaj styl vintage, który bazuje na meblach stylizowanych ubiegłą epoką z lekkimi przetarciami czy zniszczoną strukturą. Taka mieszanka elegancji ze starymi elementami sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej ciepłe niż świeże i sztywne przedmioty zakupione z galerii handlowych. Wyeksponowanie staroci ma również swoje praktyczne zastosowanie. Taki przedmiot przechowuje zazwyczaj swoją historię, która można opowiedzieć odwiedzającym gościom.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *