Rodzina

Jak uczyć dzieci angielskiego?

Dorota Plichta
sie 18 2016

Badania pokazują, że osoby, które zaczęły się uczyć języka obcego jako dzieci, uzyskują wyższy poziom zaawansowania w dorosłym życiu. Warto zatem od małego wpajać nawyk uczenia się języka. Dziecko chłonie język obcy w sposób bardzo naturalny – nie musi się go uczyć tak, jak osoba dorosła.

Przy nauce języka angielskiego dzieci, najważniejsze jest dobranie odpowiednich metod do wieku pociech. Przede wszystkim stawiamy na komunikację, na naukę poprzez zabawę. Ważne jest, aby język obcy stał się ważną częścią życia dzieci, tak, żeby bawiły się i rozmawiały w języku angielskim z rodzicami i rówieśnikami – mówi newsrm.tv Arkadiusz Jaworski, filolog i metodyk nauczania angielskiego, Dyrektor Cambridge English w Europie Północnej.

Nauka angielskiego

Materiały, z których uczą się dzieci, powinny pochodzić z zaufanego źródła. Warto pamiętać, że ponad połowa Polaków powyżej 14 roku życia nie rozstaje się ze smartfonem. Technologie mobilne na dobre wkroczyły do nauczania języków. Do wyboru mamy ogromną liczbę metod, dla osób w każdym wieku: od rozmaitych gier i aktywności angażujących wszystkie zmysły dzieci po rozwiązania e-learningowe, multimedialne czy aplikacje na urządzenia mobilne.

Źródło: newsrm.tv

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *