Dom

Jak się pozbyć szkodliwych patogenów z mieszkania? Wypróbuj generator ozonu

Robert Michoń
cze 14 2018

generator

Przed bakteriami nie sposób uciec bo występują niemal wszędzie. Niestety wiele z nich przenosimy także do swojego mieszkania.

Jak wiemy, najwięcej szkodliwych patogenów znajduje się w przestrzeniach, gdzie przebywa dużo ludzi. Szpitale, przychodnie, szkoły, baseny, hotele, publiczne toalety, restauracje czy środki komunikacji miejskiej to miejsca szczególnie niebezpieczne. Naukowcy udowodnili, że są takie przedmioty, gdzie ilość bakterii jest znacznie większa niż w toaletach. Na przykład najwięcej bakterii kałowych (E.coli czy Salmonelli) znajdziemy na:

  • Ścierkach, zmywakach i ręcznikach.
  • Ubraniach.
  • Wózkach sklepowych.
  • Testerach w drogeriach.
  • Poręczy w środkach komunikacji miejskiej.
  • Klawiaturze i myszce.
  • Telefonie.
  • Bankomatach i terminalach płatniczych.

Lista jest o wiele dłuższa. Dlatego regularne mycie rąk czy używanie antybakteryjnych żeli na z pewnością przyczyni się do zmniejszenie ilości szkodliwych patogenów. Jednak jak dowodzą liczne badania naukowe, wiele bakterii przenosimy bezpośrednio do domu. Rozprzestrzeniają się w naszym mieszkaniu i nieusunięte mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy a nawet rok. Na przykład korzystając z komunikacji miejskiej, używając testerów w drogeriach, a potem naszego telefonu sprawiamy, że patogeny rozprzestrzeniają się. Wbrew pozorom to w naszej kuchni będzie więcej bakterii niż w łazience. Na przykład niebezpieczne są pleśnie, które wytwarzają mykotoksyny – prowadzą do uszkodzeń nerek, a nawet nowotworów! Wystarczy, że kilka dni będzie zalegać spleśniałe warzywo czy owoc. Drewniane łyżki, deski do krojenia, lodówki, pojemniki na żywność, torby, blender, otwieracz do konserw i wiele innych akcesoriów kuchennych są pokryte milionami groźnych bakterii. Co więcej, jeżeli palimy papierosy, szkodliwy dym tytoniowy wgryza się w ściany i wszelkie przedmioty znajdujące się w naszym otoczeniu. Niestety ogromną ilość bakterii rozprowadzają po mieszkaniach także zwierzęta.

Ozonatory przeciw bakteriom

Dużo popularnością cieszy się ozonowanie, którego skuteczne właściwości wciąż wielu osobom są nieznane. Ozonowanie wykonuje się za pomocą specjalnych generatorów ozonów. Z takiego ozonatora wytwarza się ozon, który jest podstawowym składnikiem powietrza. W naturze występuje podczas wyładowań atmosferycznych. Ozon ma bardzo silne właściwości wirusobójcze i bakteriobójcze, dlatego wykorzystuje się go do odkażania szpitali, przychodni, hoteli, siłowni, salonów SPA czy środków komunikacji miejskiej. Ozonowaniu poddawane są także mieszkania, co jest również koniecznie. Na meblach, dywanach, ścianach, materacach kumuluje się ogromna ilość niebezpiecznych patogenów, z których obecności często nie zdajemy sobie sprawy. Ozonatory oczyszczą powietrze w naszym mieszkaniu, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko infekcji. Na przykład, jeśli chcielibyśmy przeprowadzić proces ozonowania możemy wynająć specjalną firmę lub po prostu kupić dostosowany do naszych potrzeb generator ozonu - na przykład profesjonalne generatory ozonu firmy Trioxygen.

Ozonatory mają bardzo szerokie zastosowania, gdyż tak wiele miejsc i przedmiotów wymagają skutecznej dezynfekcji. Dzięki ozonowaniu, które jest całkowicie bezpieczne i ekologiczne, usuniemy groźne drobnoustroje i alergeny oraz znacząco podniesiemy jakość powietrza.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *