Przedsiębiorca

Cisco Small Business

Dorota Plichta
sie 27 2018

Cisco Small Business

Posiadasz małe przedsiębiorstwo? Chcesz stworzyć lub zmodernizować istniejącą strukturę IT w Twojej firmie? Urządzenia z serii Cisco Small Business to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Sprawdź co zyskasz korzystając z rozwiązań tej marki.

O firmie

Cisco Systems to największe przedsiębiorstwo informatyczne z branży sieciowej na świecie. Założone zostało w 1984 roku, a siedziba firmy mieści się w San Jose, w samym środku Doliny Krzemowej. Nazwa firmy nawiązuje do nazwy pobliskiego miasta – San Francisco, natomiast logo do mostu Golden Gate. Początkowo firma Cisco skupiała swoją działalność na produkcji urządzeń do trasowania. Obecnie znacznie rozwinęła swój asortyment rozszerzając swoją działalność o sprzedaż oraz produkcję takich rozwiązań sieciowych jak: zapory sieciowe, przełączniki, oprogramowanie służące do zarządzania sieciami itp. W ofercie znajdziemy także urządzenia telekomunikacyjne, centra przetwarzania danych czy środowiska chmurowe. Firma posiada swoje oddziały w 75 państwach, a także sieci partnerskie które obecne są w łącznie 115 krajach świata.

Cisco Small Business – dla kogo?

Firma Cisco oferuje rozwiązania z zakresu Cisco Small Business dla małych przedsiębiorstw, które chcą stworzyć solidne podstawy do prawidłowego funkcjonowania struktury IT w swojej firmie. Są to doskonałe rozwiązania dla firm, które dysponują niewielkim budżetem. Zastosowanie tych produktów w swoim środowisku IT, pomaga obniżyć koszty po stronie obsługi oraz pomocy technicznej, jednocześnie przedłużając cykl przydatności urządzenia.

Ta kategoria produktów obejmuje m.in. routery, przełączniki, telefony IP, sieci bezprzewodowe, a także usługi z zakresu bezpieczeństwa. Dzięki takiej ofercie firma odpowiada na potrzeby zarówno małych jak i średnich przedsiębiorstw, które oczekują sprzętu o pełnej funkcjonalności wraz z możliwością jego rozbudowy.

Co wyróżnia te produkty? Przede wszystkim łatwość ich obsługi, brak skomplikowanego procesu konfiguracji – urządzenia są gotowe do pracy od momentu wyciągnięcia ich z pudełka oraz po podłączeniu do sieci.

Cisco Small Business switch

Wybierając przełączniki Cisco otrzymujesz niezawodność połączoną z prostotą użytkowania. Nie ma tutaj mowy o zawiłym procesie konfiguracji czy zaawansowanym systemie zarządzania. Zaletami switchy Cisco są m.in. wysoka jakość usług (QoS) oraz energooszczędność (Energy Efficient Ethernet) co wpływa na zmniejszenie nakładów finansowych przedsiębiorstwa w rozbudowane systemy IT. Ważny jest fakt, że zarządzanie przełącznikiem jest możliwe bez konieczności zatrudniania specjalistów technicznych IT. Cisco Small Bussines switch umożliwia również bardzo proste poszerzenie sieci o bardziej zaawansowane technologie, zależnie od potrzeb użytkownika – w takim przypadku przełącznik jest od razu gotowy do pracy.

Switche Cisco dostępne są w różnych wymiarach oraz z różną ilością portów. W ofercie znajdziemy: modele od 4 portów, aż po 52. Switch Cisco 48 portów dostępny jest z zarządzalnym modelem przełącznika np. SG350X-48-K9-EU.  Switch Cisco 24 porty Fast Ethernet znajdziesz w modelu SF300-24PP-K9-EU – umożliwia on pracę w temperaturze od 0 do 45stopni Celsjusza, Cisco Switch 8 portów wykorzystuje model SLM2008PT-EU, który posiada technologię okablowania Cooper Ethernet.

Przełączniki Cisco oferują swoim użytkownikom ochronę sieci przed nieautoryzowanym dostępem pochodzącym z zewnątrz. Zabezpiecza sieć dzięki szyfrowaniu, funkcją uwierzytelnienia itp. Decydując się na Cisco Small business switch otrzymujesz dożywotnią gwarancję, a także rok wsparcia technicznego oraz bezpłatne poprawki oprogramowania.

Popularne modele

Poniżej znajdziesz najczęściej wybierane modele switchy Cisco wraz z krótkim opisem najważniejszych ich cech:

  • Cisco 2960

Jest to zarządzalny model Cisco switch, który dostępny jest w kilku konfiguracjach, które dobieramy w zależności od potrzeb. Seria Cisco 2960 gwarantuje przede wszystkim wysoki stopień bezpieczeństwa w zakresie operacji biznesowych w połączeniu z prostotą użytkowania oraz ulepszoną stabilnością. Dodatkowe funkcje to pełny dupleks, obsługa protokołu drzewa rozpinającego, przekierowywanie IP, monitorowanie wzrostu natężenia ruchu oraz przepływu. Modele z tej serii w zakresie bezpieczeństwa posiadają kontrolną listę dostępu oraz filtrowanie adresów MAC. Dzięki trwałym komponentom urządzenie to nadaje się do eksploatacji w temperaturze od 0 do 45 stopni Celsjusza.

  • Cisco 3560

Przełączniki Cisco z serii 3560 na tle innych wyróżniają się przede wszystkim podwyższoną sprawnością energetyczną, posiadają przełączniki najnowszej generacji Fast Ethernet Layer. Podczas pracy zużywają mniej prądu niż poprzednie wersje, co ma odzwierciedlenie w pomniejszonych kosztach ponoszonych przez firmę oraz zwiększoną efektywność i wydajność. Cisco switche tej serii osługują technologię Cisco EnergyWise, która pozwala przedsiębiorstwom zarządzać poziomem zużycia energii w strukturze sieciowej oraz urządzeniach, które są podłączone do sieci. Zastosowanie trwałych komponentów sprawia, że otrzymujemy wysoką jakość połączoną z niezawodnym działaniem. Modele z tej linii mogą być używane w temperaturze od -5 do 50 stopni Celsjusza.

  • Cisco SG200-18

To jeden z modeli z serii SG 200 przełączników Cisco z 18 portami. Linia ta to połączenie niedrogich, inteligentnych switchy z ogromną wydajnością oraz niezawodnością sieci. Idealny model dla podstawowej struktury sieciowej przedsiębiorstwa. Posiada rozszerzalne przełączniki Gigabit Ethernet, które zapewniają podstawowe funkcje zarządzania oraz bezpieczeństwa przebijając funkcje przełączników niezarządzanych. Dzięki prostemu interfejsowi oraz protokołowi Cisco Discovery w kilka minut jesteśmy w stanie wdrożyć oraz skonfigurować stabilną sieć biznesową. 

  • Cisco IE-3010-16S-8PC

Jest to jeden z zarządzalnych przełączników Cisco z linii IE3010. Switch Cisco rack (przełącznik do montażu w szafie rackowej) z tej serii idealnie nadaje się do zastosowania przemysłowego. Gwarantuje wysoki zakres bezpieczeństwa, intuicyjną obsługę oraz nowoczesne funkcjonalności. Posiada wytrzymałą konstrukcję, która sprosta wymaganiom najtrudniejszego środowiska IT – odporna na wstrząsy czy wibracje. Korzystny stosunek wydajności do ceny sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które wymagają od urządzeń zaawansowanego działania. Ta linia switchy cisco może być użytkowana w temperaturach od -40 do 60 stopni Celsjusza, przy wilgotności od 5 do 95%.

Cisco Small Business router

W dzisiejszych standardach prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa nie może mieć miejsca bez połączonych ze sobą urządzeń w sieci wewnętrznej firmy. Routery Cisco to propozycja dla niewielkich przedsiębiorstw, które chcą podłączyć się do Internetu oraz zyskać możliwość zarządzania urządzeniami, które są podłączone do sieci wewnątrz firmy. Cisco Small Business router oferuje również wirtualne sieci prywatne (VPN), dzięki czemu pracownicy zdalni mogą łączyć się z siecią za pomocą w pełni bezpiecznego łącza internetowego. W zależności od potrzeb oraz urządzenia, sieć VPN umożliwia pracę od pięciu do stu pracownikom. Routery gwarantują szybką i prostą instalację, która oparta jest na przeglądarce internetowej. Dzięki wbudowanym zaporom sieciowym, szyfrowaniu oraz rozbudowanym funkcjom uwierzytelniania urządzenia te oferują najwyższą klasę w zakresie bezpieczeństwa sieciowego. Dodatkową funkcją, którą możemy znaleźć w niektórych modelach jest filtrowanie treści www oraz wbudowane porty przełącznika Ethernet. W ofercie routerów marki Cisco znajdziemy również routery Cisco rack, czyli takie które nadają się do montażu w szafach w serwerowniach komputerowych.

Mamy nadzieję, że lektura dzisiejszego artykułu przybliżyła Ci czym i dla kogo skierowana jest oferta Cisco Small Business. Proponowane i opisane modele przełączników i routerów to tylko niewielka część oferty marki Cisco. Jeżeli masz dodatkowe pytania lub nie możesz znaleźć odpowiednich produktów dla Twoich potrzeb, skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi, którzy pomogą wybrać odpowiednie urządzenia.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *