Natura i zdrowie

Najwyższe z odmian konopi, które Cię zachwycą

Dorota Plichta
sie 5 2020

zdjęcie krzaka marihuany na świerzym powietrzu

Wysokie konopie to gwarancja spektakularnych plonów. Niestety ich uprawa jest odrobinę bardziej wymagająca niż w przypadku odmian o przeciętnych rozmiarach. Dzieje się tak, ponieważ potrzebują one zdecydowanie więcej czasu na osiągnięcie dojrzałości, niż szybko rosnące ale maleńkie szczepy kwitnące. Warto również zaznaczyć, że plantatorzy tego rodzaju konopi muszą liczyć się ze stosunkowo wysokimi kosztami utrzymania związane z przycinaniem i defoliacją. Wszystkie te zabiegi i dodatkowe wydatki warte są jednak zachodu. W zamian możemy, bowiem otrzymać piękne mamutowate drzewa konopi dominujące nad innymi roślinami w naszym ogrodzie. Poniżej znajdziesz spis najciekawszych z wysokich odmian kanopi.

Moby Dick

Jest to dosyć szczególny okaz powstały przy użyciu legendarnych już odmian White Widow oraz Haze. Jest on szczególnie doceniany przez palaczy preferujących intensywniejsze i dużo mocniejsze doznania. Moby Dick zapewnia energetyczne i podnoszące na duchu odczucia z lekką nutą psychodelicznej aury. Co ważne, stan ten trwa wyjątkowo długo. Kwiaty tej odmiany mają charakterystyczny smak oraz zapach cytryny i przypraw, które orzeźwiają i dają sporą dawkę energii do działania.

Hodowla wewnętrzna tej odmiany może zapewnić wydajność około 650 g na roślinę. O wiele większe wyniki osiąga ona jednak na zewnątrz, ponieważ to dopiero tam jest  stanie w pełni się rozwinąć. Moby Dick hodowany w ogrodzie osiąga niesamowite 1500 g na roślinę i rośnie nawet do 3,5 metra wzwyż. Czas jego kwitnienia to około 10 tygodni.

Monster

Jego gigantyczne rozmiary to zasługa projektu hodowlanego z wykorzystaniem rodzimych szczepów z Meksyku, Kolumbii oraz odmiany Nicea G13 Hash Plant. Ta wybuchowa mieszanka pozwoliła na wyhodowanie szczepu dominującego sativa, zawierającego aż 80% genów sativy i jedynie 20% indyki. To właśnie to połączenie i genetyka pozwala Monsterowi osiągać tak wysoki wzrost.

Wzrost to oczywiście nie jedyna zaleta Monstera. Palenie tej odmiany konopi, charakteryzującej się całkowitą naturą sativy pozwala poczuć motywację, euforię i szczęście. Ten niezwykle silny podnoszący na duchu efekt doskonale sprawdzi się przed każda aktywnością fizyczną lub jako motywator przed długimi godzinami spędzony w pracy. Dodatkowo ten niesamowity buzzy efekt wzmocniony jest smakami i aromatami przypraw oraz drewna, tak pożądanych przy paleniu sativy.

Jeśli planujesz hodowle tej odmiany dobrze jest rozważyć ogród lub duży garnek, aby w pełni uwolnić potencjał drzemiący w roślinie. Tylko takie warunki pozwolą Monsterowi na całkowity rozwój i ekspadację nawet do wysokości oszałamiających 4 metrów. Czas kwitnienia tej odmiany to około 9 – 10 tygodni, a wydajność to nawet 2800 g na jedną roślinę!

Dutch Dragon

Odmiana ta jest bardzo ciekawa, ponieważ jest w stanie produkować różnorodne poziomy THC (od 17 do 21%). Oznacza to, że wzloty po wypaleniu mogą być łagodne lub dosyć intensywne, w zależności od konkretnej rośliny. Niezależnie jednak od tego ile procent THC zawiera charakteryzuje się uczuciem euforii, szczęścia oraz uczuciem przyjemnej czujności. Odmiana ta najlepiej sprawdzi się podczas długich rozmów z przyjaciółmi, kiedy to pozwoli obracać się swobodnie trybom umysłu i podniesie na duchu nawet podczas najpoważniejszych tematów do dyskusji.

Największa zaletą tej odmiany jest jej niezwykły smak, który powstaje z połączenia kwaśnego, cytrynowego oraz słodkiego. Dodatkowo roślina produkuje niezwykle imponujące kwiaty koloru jasnozielonego z dużą ilością jasnopomarańczowych włosków. Z uwagi na dziki i nieco nieprzewidywalny wzrost roślina ta wymaga ujarzmienia w postaci odrobiny TLC (najlepsze w tym przypadku będą topping oraz trening niskiego stresu).

 Wewnętrzna hodowla tej odmiany pozwoli na osiągnięcie 500g/m2. Sadzona na zewnątrz podwaja ten wynik i rośnie osiągając niezwykle wysokie wyniki. Czas kwitnienia w jej przypadku to około 9-10 tygodni.

Royal Moby

Odmiana ta znana jest ze swoich lekko psychodelicznych i tripowych wzlotów. A wszystko to dzięki sporej zawartości THC, na poziomie około 21%. Jest to odmiana idealna na wszelkiego rodzaju imprezy i koncerty, gdzie pozwoli w pełni cieszyć się chwilą i dobrą muzyką. Royal Moby to również uczta smakowa, będąca połączeniem nuty pikantnej oraz mixów zapachu cytryny, przypraw i kwiatów.

Szczep ten osiąga w pomieszczeniach nawet 140 cm, dlatego potrzebna jest mu spora przestrzeń. Wydajność w hodowli domowej to około 600g/m2. W wysiewie zewnętrznym Royal Moby rośnie nawet do 3 metrów przy niesamowitym plonie około 1000g/roślinę. Czas kwitnienia jest analogiczny z innymi przedstawionymi szczepami i wynosi 9-10 tygodni.

Dedoverde Haze

Odmiana ta powstała z połączenia niezwykle popularnej Amnesi i szczepu California Haze. Zawartość THC jaką może się pochwalić to około 24% mocy, która uderza zdecydowanie i mocno. Niezwykły kop energetyczny i uczucie szczęścia po wypaleniu świetnie sprawdzą się jako podtrzymywacz produktywności i motywator do działania. Duża dawka THC równie dobrze sprawdzi się jako medyczna pomoc w walce z przewlekłym bólem i wahaniem nastrojów. Odmiana ta posiada również szerokie walory smakowe, oferując swoim użytkownikom mieszankę nut kwaśnych, cytrusowych, sosnowych oraz przypraw.

Odmiana ta hodowana wewnątrz daje raczej średnie plony rosnąc przy tym wyjątkowo wysoko. Należy więc przygotować się na dosyć częste podcinanie oraz użycie różnorodnych technik treningowych. Wysiew zewnętrzny najlepiej jest rozpocząć w specjalnych łóżkach ogrodowych lub odpowiednio dużych donicach. Plon powinien być niezwykle wysoki, o średniej wydajności a czas kwitnienia to standardowo od 9 do 10 tygodni.

Easy Haze

Ostatnią odmianą, która chcemy przedstawić jest Easy Haze. Jak sama nazwa wskazuje jest to szczep niezwykle łatwy w utrzymaniu, a co za tym idzie idealny dla nowicjuszy. Co ważne, osiąga on monstrualne rozmiary i ogromne plony przy niezwykle niskim nakładzie pracy, dlatego otrzymał on już wiele nagród i wyróżnień.  Easy Haze powstał z połączenia Kali Mist oraz Yumbolt, dzięki czemu silnie dominują w nim sativa. Szczep ten daje silny ale podnoszący na duchu odlot i chichot, co w połączeniu z orzeźwiającym cytrynowym i owocowym smakiem daje połączenie wprost idealne dla każdego.

Odmiana najlepiej rośnie na zewnątrz, a sadzona w łóżkach ogrodowych pozwala na ogromny plon nawet do 2000g/roślinę. Jej jedyny minut to czas kwitnienia, który trwa tylko 9 tygodni.

Po więcej ciekawostek i wiedzy konponej wejdź na http://konopnaencyklopedia.pl/

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *