Rodzina

Dzieci na koloniach nie myją zębów. Co można zrobić?

Robert Michoń
lis 19 2016

Ponad połowa mieszkańców Warszawy nie myje zębów 3 razy dziennie – wynika z sondy przeprowadzonej na potrzeby kampanii „Lekcja Stomatologii”. W wakacje higiena jest obniżona dodatkowo, zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej podczas wakacyjnych wyjazdów, są skłonne nie wyjmować z torby podróżnej szczoteczki do zębów. Częściej niż zazwyczaj spożywają niezdrowe dla zębów posiłki, a to może skończyć się próchnicą. Jest jednak sposób, aby wzmocnić zęby jeszcze przed wyjazdem.

Zabieg fluoryzacji wykonywany dwa razy w roku to ważny element profilaktyki stomatologicznej. Każdy moment do jego wykonania jest odpowiedni. Warto jednak, aby rodzice wybrali się wraz ze swoimi pociechami na fluoryzację jeszcze przed wakacjami – dobrze wykonana pozwoli uniknąć wakacyjnych przebarwień i zachować piękny uśmiech także po ich zakończeniu – powiedział lek. dent. Przemysław Uliasz, ekspert kampanii „Lekcja stomatologii”.

Zdrowe zęby u dzieci

Nawet krótki pobyt na wakacjach pozbawiony odpowiedniej higieny jamy ustnej może poważnie zagrozić zdrowemu uzębieniu. W wyniku nieprawidłowej higieny próchnica zębów może rozwinąć się nawet w dwa tygodnie, a ubytek w tkance zęba zarażonej przez nią, jest często nieodwracalny.

Źródło: newsrm.tv

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *