Inne

System RCP – dlaczego warto go wdrożyć w firmie?

Dorota Plichta
maj 21 2018

system RCP

Liczba godzin faktycznie przepracowanych przez pracownika w danym miesiącu stanowi podstawę do przygotowania przez pracodawcę rozliczenia i wypłaty wynagrodzenia. Dlatego tak istotne jest monitorowanie czasu, w jakim zatrudniona osoba jest obecna w zakładzie pracy i jak wydajnie pracuje. Obecnie, dzięki profesjonalnym systemom rejestracji czasu pracy (RCP) jest to łatwe i zajmuje niewiele czasu. Jakie są inne zalety wdrożenia w przedsiębiorstwie RCP?

Jak działa system RCP?

Oprogramowanie do rejestracji czasu pracy pozwala zarządzającym uzyskać wiedzę na temat funkcjonowania firmy, przede wszystkim tego, co w godzinach pracy robią jej pracownicy. System RCP monitoruje godziny przyjścia (w tym również spóźnienia) i wyjścia, nadgodziny przepracowane ponad podstawowy czas pracy oraz przerwy, które są wyliczane i odejmowane od godzin, podczas których pracownik zajmował się przydzielonymi obowiązkami. Rejestracja pracownika i każdego zdarzenia, które zostanie odnotowane w systemie, odbywa się za pomocą kodów QR, a do ich odczytywania wystarczy aplikacja zainstalowana na tablecie lub smartfonie. Interesujące? Więcej szczegółów znajduje się na stronie inewi.pl.

Zalety systemu RCP

Największą korzyścią dla firmy jest możliwość monitorowania nierzetelnych pracowników, a tym samym ograniczenie wysokości ich wynagrodzenia do liczby faktycznie przepracowanych godzin, co oznacza realne oszczędności dla przedsiębiorstwa. Co więcej, bieżące monitorowanie, co dzieje się na terenie zakładu lub w biurze pozwala na szybkie i intuicyjne generowanie wysokiej jakości raportów. Dużym atutem jest, że można je otrzymać z każdego urządzenia niezależnie od pory i miejsca – wystarczy przeglądarka internetowa. Biorąc pod uwagę, że oprogramowanie rejestracji czasu pracy składa się z kilku modułów, może zastąpić w firmie tradycyjne dokumenty papierowe: listy obecności, karty pracy, raporty szczegółowe dla wskazanych pracowników oraz kartę ewidencji czasu pracy. O tym, jakie są inne korzyści ze wdrożenia profesjonalnego systemu, można przeczytać w artykule pt.: „Dlaczego warto pomyśleć o elektronicznej rejestracji czasu pracy?”

System rejestracji czasu pracy to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chcą na bieżąco monitorować, co dzieje się z pracownikami w zakładzie pracy. Oszczędności, ograniczenie ilości dokumentów papierowych i dostęp do dobrze opracowanych raportów – to tylko niektóre korzyści wynikające ze wdrożenia systemu RCP w firmie.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *