Dom

Duże okna przesuwne – świetnie doświetlają wnętrza

Dorota Plichta
kwi 25 2017

Chyba każdy z nas marzy o tym, aby mieć dom pełen światła. Jednak ze zwykłymi oknami nie zawsze jesteśmy w stanie uzyskać oczekiwany rezultat. Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się dzisiaj okna przesuwne, które dzięki swojej dużej powierzchni wspaniale doświetlają wnętrza.

Okna przesuwne są dość rzadko spotykane w Polsce. U nas królują przede wszystkim okna uchylne. Jednak wtedy, gdy szukamy wielkogabarytowych okien balkonowych – tarasowych, warto pomyśleć o modelach przesuwnych. Nie tylko wyróżniają się wyjątkową elegancją, ale również są łatwe i bezpieczne w obsłudze.

Rodzaje okien przesuwnych:

  • uchylno-przesuwne – mogą być przesuwane, a także uchylane, aby wywietrzyć pomieszczenie
  • podnoszono-przesuwne – po przesunięciu zachodzą na element stały

Nowoczesne okna przesuwne to najczęściej okna energooszczędne, które doskonale nadają się też do domów energooszczędnych. Współczynnik przenikania ciepła dla całego okna jest wtedy zminimalizowany, co pozwala na niskie straty ciepła, a tym samym na zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Okna tego rodzaju możemy kupić głównie jako drewniane oraz drewniano-aluminiowe (posiadają aluminiową nakładkę zabezpieczającą przed czynnikami atmosferycznymi), ale również znajdziemy modele PCV, które wyróżniają się niskimi cenami. Wyposażone są w kilka szyb, które zwiększają izolacyjność okna, dlatego nie wypuszcza ono z pomieszczeń ciepła. Co więcej, mogą być one wykończone specjalnymi powłokami niskoemisyjnymi, które powodują, że do wnętrza domu dostaje się ciepło z promieniowania słonecznego.

Maksymalne wymiary okien przesuwnych zależne są przede wszystkim od konstrukcji stosowanej przez producenta. Zwykle szerokość wynosi do 6 metrów, natomiast wysokość do 2,5 metra. Okna mogą być wykończone także jako antywłamaniowe, dlatego zapobiegają włamaniom, które często mają miejsce właśnie przez okna – drzwi tarasowe.

Jeżeli chcesz zakupić wysokiej jakości okna przesuwne, możesz znaleźć je w szerokim wyborze w dobrych salonach ze stolarką.

Materiał partnera zewnętrznego

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *