Inne

Bluzy z kapturem czy bez — które są bardziej praktyczne?

Dorota Plichta
wrz 14 2022

Ogromną popularnością w ostatnich latach cieszą się bluzy. Jeszcze nie tak dawno element garderoby związany jedynie ze sportem, dzisiaj podbija stylizacje codzienne, jak i te eleganckie. W każdym sklepie znajdziemy różnorodność modeli i krojów bluz. Co ciekawe zarówno te dla panów, jak i dla Pań cieszą się podobnym zainteresowaniem. Które modele są bardziej przystępne oraz praktyczne? Kiedy wybrać bluzę z kapturem, a kiedy tą bez? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Bluza z kapturem – wady oraz zalety

Bluzy z kapturem to prawdziwy must have każdej garderoby. Są niezwykle wygodne, ponieważ nie ograniczają swobody ruchów i nie opinają ciasno ciała. Dodatkowo można je dobrać praktycznie do wszystkiego. Świetnie sprawdza się do krótkich spodenek jako stylizacja na chłodne letnie wieczory lub wakacyjne zwiedzanie. Idealnie wygląda w parze z jeansami, tworząc modną stylizację na co dzień lub na weekend, czy nawet do pracy.

Czy można ją dopasować również do zimowego lub jesiennego płaszcza? Bez problemu! Od kilku lat jednym z najmodniejszych trendów w modzie męskiej jest łączenie stylu sportowego z eleganckim, co można osiągnąć właśnie poprzez łączenie bluzy z kapturem i płaszcza. Warto też wspomnieć o zaletach, jakie daje sam kaptur. Gdy jest zimno, skutecznie ochroni on uszy i głowę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi, jak deszcz czy wiatr. Nie wymaga to wtedy noszenia dodatkowej ochrony jak czapka.

Trzeba jednak wiedzieć, kiedy można sobie pozwolić na bardziej swobodne stroje, a kiedy warto zostawić je w domu. Bluza z kapturem nie sprawdzi się w momencie, kiedy mamy bardziej oficjalne spotkanie, jak kolacje (o ile dress code tego zabrania), wyjście do instytucji kulturalnych takich jak teatr czy opera, gdzie ubranie bluzy z kapturem jest źle widziane.

Bluza bez kaptura – czy jest bardziej praktyczna?

Jedną z głównych zalet bluz bez kaptura, jest podobnie jak w przykładzie powyżej wygoda i swoboda w poruszaniu się. Podobnie jak modele z kapturem, da nam ona potrzebne ciepło oraz będzie dopełnieniem stylizacji, w chłodniejsze pory roku. Dodatkowo ozdobiona o nadruk może stać się centrum naszego codziennego stylu oraz pomóc wyrazić swoją osobowość lub prywatne preferencje. Jedną z jej głównych zalet jest jednak fakt, że bez problemu może się ona sprawdzić w sytuacjach, kiedy wymagany jest strój galowy. Bluzy bez kaptura dobrane do eleganckich spodni lub spódnicy, mogą stać się strojem nie tylko na kolacje, ale też do teatru lub na spotkanie z klientem, kiedy wymagany jest pełny profesjonalizm. Brak kaptura odbiera nieco luźnego charakteru przez co, bluza bez niego daje szersze pole do wykorzystania jej w wielu stylizacjach. Należy jednak pamiętać, że nie ochroni nas nic od wiatru czy deszczu. Jeśli dobieramy ją do stylizacji w zimniejsze miesiące, warto wyposażyć się w czapkę.

Bluza z kapturem i bez kaptura – podsumowanie

Która z nich jest bardziej praktyczna? Jak widać, wszystko zależy od naszych preferencji, potrzeb i pory roku, kiedy ubieramy bluzę. O ile bluza z kapturem ochroni nas skutecznie w czasie zimy i jesieni, tak nie można jej ubrać zawsze i wszędzie.

Modne bluzy z kapturem znajdziesz na https://escobart.pl/bluzy-meskie-z-kapturem

Artykuł partnera

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *