Inne

Jak dbać o urządzenia mobilne?

Robert Michoń
cze 26 2018

urządzenia mobilne

Korzystanie z urządzeń mobilnych to dziś już w zasadzie standard. Sięgają po nie osoby w różnych przedziałach wiekowych i użytkują je zarówno do pracy, jak i całkiem prywatnie. Urządzenia mobilne są coraz nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne, ale to nie zawsze idzie w parze z ich odpornością na uszkodzenia. Jak o nie zadbać, by nie straszyły porysowanymi ekranami i uszkodzeniami?

Pokrowce i torby na laptopa – najlepsza opcja, gdy zabieramy urządzenie ze sobą

Przenoszenie laptopa w nieodpowiedni sposób może skutkować porysowaniem się obudowy lub ekranu, a nawet poważniejszymi uszkodzeniami. Urządzenie umieszczone w zwyczajnym plecaku lub torebce, otoczone innymi przedmiotami, które mogą mieć ostre krawędzie, nie będzie bezpieczne. Zdecydowanie najlepszą opcją, jaką można wybrać jest torba na laptopa lub dedykowany plecak.

Torba do laptopa pomieści nie tylko urządzenie, ale również akcesoria, jak zasilacz, myszka i tym podobne przedmioty. https://www.morele.net/laptopy/przenoszenie-i-ochrona/torby-do-laptopow-32/ W torbie znajdują się również różne kieszonki, w których można umieścić dokumenty, wydruki lub inne akcesoria do laptopa. Zarówno torby, jak i plecaki na laptopy są wykonane z mocnych tworzyw, posiadają odpowiednio zaprojektowane przegrody i doskonale zabezpieczają sprzęt przed uszkodzeniami. Plecaki mają, na ogół, dość uniwersalny format, przez co pasują do różnych laptopów, a torby są dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala dobrać je do rozmiaru laptopa.

Szkło hartowane na telefon – bardzo solidne zabezpieczenie ekranu

Nowoczesne smartfony mają coraz lepszej jakości ekrany, wyświetlacze i aparaty. Całkiem sporo kosztują, ale nie zawsze szkło ekranu jest na tyle solidne, by wytrzymać starcie z ostrymi kluczami w torebce. Właśnie z tego względu warto wziąć pod uwagę stosowanie dodatkowych barier ochronnych. Wiele osób sięga po różnego typu futerały i kabury na telefon, ale to rozwiązania, które mają również swoich przeciwników, ponieważ przysłaniają telefon, który przecież sam w sobie ma ciekawy design.

Bardzo dobrym sposobem na ochronę ekranu przed zarysowaniami jest szkło hartowane, które jest o wiele wytrzymalsze niż folia ochronna. By dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wybrać szkło hartowane do telefonu i dlaczego warto po nie sięgnąć, można przejrzeć poradnik na ten temat. https://www.morele.net/wiadomosc/szklo-hartowane-na-telefon-jak-wybrac-czy-warto/1752/

Etui na tablet – świetne rozwiązanie w podróży

Coraz więcej osób sięga po tablety. Są mniejsze od laptopów, ale większe od smartfonów, dlatego znajdują szereg zastosowań mobilnych i biznesowych. Wygodnie korzysta się z nich zarówno w formie dotykowej, jak również po sparowaniu z odpowiednią klawiaturą. By tablet nie uległ uszkodzeniu w torebce lub plecaku, warto zainwestować w odpowiednie etui ochronne.

Wśród etui na tablety można znaleźć różnorodne propozycje, które można dopasować do konkretnych modeli urządzeń. Etui na tablet może być zwyczajnym pokrowcem, jak również konstrukcją, która umożliwi wygodne oglądanie filmów na tablecie. W sprzedaży można znaleźć również etui na tablet z klawiaturą, co sprawdza się znakomicie w zastosowaniach biznesowych – pisanie na klawiaturze dotykowej nie jest aż tak komfortowe.

Bez względu na to, z jakich urządzeń mobilnych korzystamy i jaka jest ich wartość, powinniśmy na nie uważać, bo niewielkim kosztem i wysiłkiem można bardzo dobrze zabezpieczyć je przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami i upadkiem. Szkło hartowane to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ochronę ekranów w smartfonach. Torba na laptopa nie tylko świetnie go zabezpiecza, ale też jest wygodna w użytkowaniu i elegancko wygląda. Etui na tablet może posiadać załączoną klawiaturę, co pozwoli użytkować urządzenie, jak miniaturowy komputer. Rozwiązań jest wiele i co jakiś czas pojawiają się nowe propozycje pokrowców, etui i toreb na urządzenia mobilne. Warto z nich korzystać, bo sprzęty takie, jak laptopy i smartony nie kosztują mało i szkoda wymieniać je co chwilę z powodu uszkodzeń.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *