Natura i zdrowie

Laserowe odmładzanie skóry twarzy: dlaczego laser działa lepiej niż krem pielęgnacyjny?

Robert Michoń
sie 17 2017

laserowe odmładzanie

Zmarszczki na twarzy, utrata jędrności, poszarzały koloryt skóry i przebarwienia - to oznaki starzenia skóry, z którymi nam kobietom bardzo ciężko jest się pogodzić. Widząc zmiany na swojej twarzy, najczęściej sięgamy po wybrany krem przeciwzmarszczkowy w nadziei, że po kilku tygodniach stosowania przywróci twarzy młody i zadbany wygląd. Prawda jest jednak taka, że sam krem niewiele jest w stanie zdziałać. Jeśli zależy nam na tym, by skutecznie zredukować oznaki starzenia skóry, musimy sięgnąć po bardziej specjalistyczne metody odmładzania np. terapię laserową w gabinecie medycyny estetycznej. Dlaczego laser działa skuteczniej niż krem pielęgnacyjny? I który z zabiegów przy użyciu lasera będzie dla nas najodpowiedniejszy?

Odmładzanie twarzy laserem a działanie kremu

Reklamy kosmetyków odmładzających kuszą nas praktycznie każdego dnia, a ich producenci obiecują nam spektakularne efekty odmłodzenia skóry nawet o kilka lat. Prawda jest jednak taka, że tylko niewielka część z nich jest w stanie naprawdę pomóc nam w walce z nieubłaganym procesem starzenia się skóry. Większość kosmetyków działa bowiem na skórę jedynie powierzchownie, podczas gdy właściwy proces starzenia się skóry ma miejsce w jej głębszych warstwach, dokąd składniki większości kremów po prostu nie docierają. W przeciwieństwie do zwykłego kremu laser jest w stanie dotrzeć do głębokich warstw skóry i odpowiednio stymulować komórki skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych, a tym samym wpływać na rzeczywistą poprawę jej wyglądu.

Laserowe odmładzanie twarzy: czy laser nie uszkodzi skóry?

Wiele kobiet obawia się tego, że zabieg wykonywany przy pomocy lasera doprowadzi do poparzenia i nieodwracalnego uszkodzenia skóry. Tymczasem przy odpowiednio dobranym rodzaju i mocy działania lasera nie ma prawa przydarzyć się taka sytuacja. Oczywiście nie zapominajmy o tym, że tego typu zabiegi muszą być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów, a przed ich przeprowadzeniem wymagana jest konsultacja lekarska, jednak w efekcie laser leczy skórę, paradoksalnie poprzez jej termiczne uszkodzenie.

Laserowe odmładzanie skóry w Klinice Miracki z laserem PicoSure

Na rynku znajduje się kilka laserów wykorzystywanych przy zabiegach odmładzania skóry, jednak w ostatnim czasie jeden z nich zyskał szczególne uznanie wśród lekarzy medycyny estetycznej i specjalistów z dziedziny laseroterapii. PicoSure nazywany jest laserem nowej ery, dzięki zastosowaniu po raz pierwszy w urządzeniu medycyny estetycznej unikalnej i innowacyjnej technologii najkrótszej fali laserowej liczonej w picosekundach. Dzięki niej zabieg wykonywany laserem jest skuteczny, szybki i bezpieczny. Warto zaznaczyć, że PicoSure to urządzenie, którego podstawowym zastosowaniem jest usuwanie tatuażu, jednak równie skuteczne okazuje się ono w procedurach odmładzania skóry - spłyca drobne zmarszczki, poprawia koloryt skóry i usuwa przebarwienia. Bardzo dużą zaletą lasera PicoSure są szybkie efekty jego działania - skóra staje się wyraźnie odmłodzona, świetlista i młodzieńcza już w kilkanaście dni po przeprowadzeniu zabiegu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat odmładzania skóry laserem PicoSure? Odwiedź Klinikę Miracki, która dysponuje jednym laserem PicoSure w Warszawie i przywróć swojej twarzy młody wygląd!

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *