Inne

Jak tanio dojechać taksówką na lotnisko w Modlinie?

Robert Michoń
mar 10 2017

Trasa z lotniska w Modlinie do centrum Warszawy wynosi około 40 km. Niekiedy bardzo długie oczekiwanie na autobus, a następnie na pociąg może okazać się po długiej podróży z innego kraju dosyć wyczerpujące – tym bardziej, że podróż tymi środkami transportu okazuje się być stosunkowo droga. W takim przypadku dużo lepszą opcją staje się, po prostu, zamówienie taksówki. W tej sytuacji należy jednak rozważyć wybór różnych firm – korporacje, które współpracują bezpośrednio z lotniskiem, proponują bowiem swoim klientom dosyć wysoką cenę za każdy przejazd.

Taksówki przy samym lotnisku

Obecnie lotnisko w Modlinie współpracuje z dwiema firmami: Sawą Taxi oraz Taxi Modlin. W przypadku korzystania z taksówek tych korporacji zapłacimy od 119 do 249 zł - w zależności od strefy, do której chcemy dojechać, jak również od dnia, przy czym te najdroższe opcje dotyczą świąt. Tyle wynoszą bowiem ustalone przez lotnisko opłaty ryczałtowe. 

Inni przeczytali również: Modlin Taxi - explore more >> 

Dużą zaletą korzystania z usług tych korporacji jest to, że odpowiednie samochody czekają na nas pod samym terminalem. Jest to istotne o tyle, że kierowcy innych firm oczekują na swoich klientów bardzo często dopiero przed budynkiem dworca w Modlinie, na który trzeba dojechać i który – w najtańszej opcji – kosztuje 5 zł. Co więcej, firmy te oferują również duże udogodnienia dla obcokrajowców, a odpowiedni kierowca może czekać na swojego klienta w budynku hali przylotów, z karteczką z jego imieniem.

Inne, tańsze opcje

Dużo tańszym rozwiązaniem w takim przypadku wydaje się skorzystanie z usług Glob Cab Taxi, w którym cena za dojazd do centrum stolicy wynosi 99 zł. Jeżeli podróżujemy ze swoją rodziną lub też z większą grupą znajomych, można rozważyć także zamówienie na lotnisko mikrobusa, w którym pomieści się od 5 do 8 osób, a za przejazd zapłacimy 120 zł. Firma ta oferuje także foteliki dla dzieci oraz pomoc przy wkładaniu bagażu bez potrzeby uiszczania dodatkowej kwoty. 

Liczne udogodnienia

Liczne udogodnienia dla klientów przygotowała również firma Taxi Modlin Transfer. Jej pracownicy na bieżąco sprawdzają przyloty i odloty samolotów, dlatego też wszelkie ich opóźnienia nie wpływają na cenę kursu, a taksówkarz czeka przez ten czas na postoju zupełnie za darmo. Jeśli chodzi natomiast o kursy do innych miast, np. do Łodzi, bardzo dobrą ofertę przygotował Twój Kierowca: za kurs taksówką tej firmy zapłacimy jedynie 250 zł. Podobnie wygląda to w przypadku firmy Drive Speed Taxi, która oferuje także kursy do Białegostoku w cenie 369 zł, do Poznania (599 zł), Gdańska (689 zł) czy Zakopanego (799 zł). Dla porównania - w przypadku firmy Viptrans24 koszt podróży taksówką do Łodzi wynosi 319 zł. 
Należy również pamiętać, że nie wszystkie firmy funkcjonują 24h na dobę. Pośród firm, które oferują tego typu usługi, jest m.in. Transport Modlin, dzięki któremu możemy dotrzeć do domu od 79 zł.

Warsaw Modlin Taxi.

Zniżki, rabaty, programy lojalnościowe

Niekiedy możemy liczyć na niższą cenę, na przykład ze strony BeeBeep Taxi, ale tylko w momencie, kiedy korzystaliśmy już wcześniej usług tej firmy: warto jednak zainteresować się jej programem lojalnościowym. Złotą Kartę Stałego Klienta możemy uzyskać również w Drive Speed Taxi, dzięki której będziemy mogli podróżować za stawkę o 20% niższą od ustalonej.

Fałszywi taksówkarze

Warto pamiętać, że zanim zdecydujemy się na wybranie danej firmy taksówkarskiej, należy zapytać o dokładną kwotę przejazdu. Szczególnie kilka lat temu, w momencie otwarcia samego lotniska, wielu taksówkarzy potrafiło zażądać od swoich klientów nawet kwoty 300 zł. Co prawda pracownicy samego lotniska starali się walczyć przez długi czas z tym zjawiskiem, nikt z nas nie ma jednak nadal gwarancji, że nie trafi w pośpiechu właśnie na takiego taksówkarza. 
Szczególnie łatwo mogą dać się nabrać nieobeznani z polskimi realiami, odwiedzający Warszawę obcokrajowcy, którzy na hasło „Cheap Taxi!” bardzo szybko wsiądą do nieodpowiedniego auta. Kilka lat temu w mediach bardzo głośno było o tym, że jeden z naciągaczy kazał turyście z Włoch zapłacić 1,2 tys. zł! Dlatego też nie warto ufać nieznajomym osobom, które bardzo zachęcają do skorzystania z ich usług jeszcze w samej hali przylotów.

Sprawdź oferty wcześniej

Na szczęście zanim jeszcze trafimy na lotnisko bez żadnego numeru na taksówkę dobrej firmy, można sprawdzić wycenę swojego transferu w Internecie, wpisując dokładny adres, do którego albo z którego chcemy do danego punktu dotrzeć. Taką opcję proponuje m.in. Warsaw Modlin Taxi. 

More information...

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *