Rodzina

Jak przekonać dziecko do picia wody?

Robert Michoń
lis 7 2016

Zarówno my, dorośli, jak i nasze dzieci powinniśmy na co dzień pić głównie dobrej jakości wodę. Regularne picie wody zapobiega odwodnieniu i sprawia, że procesy zachodzące w organizmie dziecka przebiegają prawidłowo – podkreśla Małgorzata Więch z Instytutu Matki i Dziecka, ekspert kampanii Woda na Start.

Podczas zabawy czy nauki nasze pociechy często zapominają o regularnym piciu wody, dlatego rodzice powinni im o tym przypominać. Zwyczaju picia dobrej jakościowo wody u dzieci należy uczyć od najmłodszych lat. Swoim pociechom powinniśmy podawać ją regularnie i małymi porcjami. Skutecznym sposobem jest również pokazanie dziecku, że picie wody może być ciekawe oraz atrakcyjne, np. poprzez podawanie wody w kolorowym naczyniu, ze słomką, plasterkiem cytryny, pomarańczy czy miętą – dodaje Małgorzata Więch, Instytut Matki i Dziecka, ekspert kampanii „Woda na Start”.

Spożywanie wody

Kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych związanych z piciem wody wśród najmłodszych to rola rodziców, którzy powinni dawać dobry przykład swoim pociechom i uczyć je, jak istotne jest prawidłowe nawodnienie organizmu. Najmłodsi nauczą się, że woda jest zdrowa i skutecznie gasi pragnienie tylko wówczas, kiedy zobaczą, że ich rodzice chętnie i regularnie po nią sięgają każdego dnia.

Źródło: newsrm.tv

 

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *