Technika

Zakupy przez urządzenia mobilne

Robert Michoń
paź 29 2016

Technologia nieustannie się rozwija, dzięki czemu od czasu do czasu otrzymujemy do rąk zupełnie nowe rozwiązania, które nierzadko odmieniają nasze życie codzienne.

Zakupy online

W ostatnich latach można na przykład zauważyć znaczny wzrost popularności urządzeń mobilnych – dziś komputery przestały już być jedynym środkiem do korzystania z internetu. Coraz więcej ludzi przegląda strony i wykonuje różne czynności online za pośrednictwem smartfonów czy tabletów, bowiem jest to znacznie wygodniejsze i praktyczniejsze. Trend ten jest doskonale widoczny w wielu usługach internetowych. Obecnie coraz więcej ludzi dokonuje zakupów internetowych wyłącznie za pomocą urządzeń mobilnych.

Jak często robimy zakupy przez urządzenia mobilne?

Jak pokazują statystyki, korzystanie z takich rozwiązań deklaruje już ponad 40% klientów, a grono to stale się powiększa. Faktem jest, że osoby robiące zakupy za pomocą komputera nadal są w większości. Mimo wszystko jednak trend bez przerwy przybiera na sile, zatem z dużą dozą pewności możemy określić, że w ciągu kilku lat sytuacja całkowicie odwróci się na korzyść urządzeń mobilnych.

Zalety urządzeń moblinych

Czy zakupy online są wygodne?

Klienci często zwracają uwagę na różne kwestie, które zniechęcają ich do korzystania z oferty danego sklepu. Zazwyczaj mowa jest tutaj o nieczytelnych formularzach czy zbyt skomplikowanych procedurach składania zamówienia. Jeśli ktoś chce zatem znacząco poprawić swoje wyniki sprzedaży, to musi w jak największym stopniu dostosować się do potrzeb współczesnego klienta, który oczekuje przede wszystkim wygody i prostej obsługi sklepu.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *