Inne

Gdzie założyć sklep internetowy, czyli wybór oprogramowania

Robert Michoń
mar 20 2019

sklep internetowy

Zanim jeszcze będzie możliwe otwarcie swojego sklepu internetowego, konieczne jest wybranie odpowiedniego oprogramowania do niego. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe, gdyż do dyspozycji mamy różne możliwości. Jeśli dla kogoś kwestia pieniędzy nie ma żadnego znaczenia i chce mieć e-sklep skrojony na miarę swoich potrzeb, to jak najbardziej powinien wybrać oprogramowanie dedykowane. Wystarczy zlecić realizację konkretnego projektu wyspecjalizowanej firmie programistycznej, której oczywiście zajmie sporo czasu jego ukończenie. Są także całkowicie darmowe oprogramowania dla osób mających sporo czasu i wiedzy informatycznej oraz platformy oferujące gotowy sklep online w abonamencie.

Rodzaje oprogramowania sklepu

Prężnie rozwijająca się firma, której zależy na stworzeniu sklepu internetowego w oparciu o indywidualne potrzeby i oczekiwania, zaleca się postawić na oprogramowanie dedykowane. W jego przypadku firma programistyczna tworzy je od podstaw w oparciu o ściśle określone wytyczne swojego klienta. Na dedykowane rozwiązania decydują się najczęściej większe sklepy internetowe, które potrzebują oprogramowania w pełni dostosowane do rodzaju prowadzonej działalności. Trudno jest dokładnie oszacować, ile będzie kosztować taki dedykowany sklep, gdyż jest to uzależnione od skali przedsięwzięcia. Może to być kilka lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oprócz niemałych kosztów trzeba również liczyć się z tym, że stworzenie oprogramowania od podstaw zajmuje sporo czasu i zanim w ogóle sklep będzie gotowy, musi zostać poddany wielu testom i poprawkom.

Kolejną opcją jest oprogramowanie typu open source. Na jego korzyść przemawia oczywiście to, że jest to rozwiązanie darmowe. Takie programowanie można dowolnie modyfikować, ale najpierw trzeba zainwestować w jego wdrożenie, konfigurację, domenę oraz usługi serwerowe. Trzeba też pamiętać o tym, że jeśli pojawią się jakieś problemy z serwerem zewnętrznym, to wpłynie to niekorzystnie na funkcjonowanie witryny sklepowej, która może nawet stać się niedostępna do czasu naprawienia błędów. Jeśli ktoś nie jest obeznany w tematyce szeroko pojętej informatyki, to będzie musiał wydać pieniądze na Informatyka i to za każdym razem, gdy wystąpi taka potrzeba. Aktualizacją oprogramowania open source także musimy zająć się we własnym zakresie, a to już może wiązać się ze sporymi kosztami.

Dla osób ceniących sobie wygodę oraz szybkie, niedrogie i kompleksowe rozwiązania najlepszym wariantem będzie zdecydowanie się na oprogramowanie w modelu abonamentowym. Chodzi tutaj o sklep w modelu SaaS, które oferuje przykładowo platforma Sky-Shop.pl. Wystarczy płacić miesięczną czy roczną ratę, aby móc korzystać z gotowego już e-sklepu. Do jego otwarcia nie potrzeba nawet dużego kapitału na start, a ceny zależne są od wybranych funkcjonalności. Oprogramowanie abonamentowe można jak najbardziej dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sky-Shop.pl – czy warto?

Wybierając oprogramowanie w modelu SaaS na platformie Sky-Shop.pl, można liczyć na ogromną liczbę integracji z hurtowniami, kurierami i Allegro, darmowy i przyjazny kreator wyglądu sklepu i liczne funkcjonalność. E-sklep jest zoptymalizowany pod kątem SEO, ma łatwy i intuicyjny panel administracyjny oraz udostępnia raporty i statystyki. Założenie sklepu internetowego na platformie Sky-Shop.pl jest banalnie proste i nie zajmuje więcej niż kilkanaście sekund. Nawet jeśli ktoś nie jest jeszcze do końca przekonany, czy rzeczywiście będzie zadowolony z funkcjonalni witryny, to może przetestować ją i to całkowicie za darmo przez pierwsze czternaście dni. Jest to bardzo korzystne dla potencjalnego klienta, który może bez dodatkowych kosztów sprawdzić, czy będzie zadowolony z oferowanego mu produktu.

 

Artykuł partnera

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *