Natura i zdrowie

Makijaż wykonany kosmetykami mimeralnymi

Dorota Plichta
sty 17 2017

makijaż mineralny

Coraz więcej kobiet decyduje się na stosowanie kosmetyków mineralnych. Są one szczególnie lubiane przez osoby, które posiadają wrażliwą cerę lub też mają skłonności do alergii. Kosmetyki mineralne są zupełnie naturalne, w związku z czym nie ma obawy, iż wywołają uczulenie. Kupując tego typu produkty musimy mieć jednak świadomość, że ich nakładanie różni się od tego w jaki sposób używamy kosmetyków tradycyjnych. Dlatego też, poniżej znajduje się kilka najważniejszych wskazówek na ten temat.

Oprócz tego, że kosmetyki mineralne są idealnym rozwiązaniem dla kobiet zmagających się z problematyczną cerą, mają one również pozytywny wpływ na stan naszej skóry. Co więcej, mimo, iż zasady nakładania tego typu kosmetyków są nieco inne od tych, które znamy, efekt jest równie dobry, a makijaż prezentuje się doskonale.

 

Producent kosmetyków mineralnych

Jak zacząć?

Kosmetyki mineralne mają sypką postać, co sprawia, że ich nakładanie jest nieco trudniejsze aniżeli w przypadku bardziej skondensowanych produktów. W związku z tym, że łatwo się obsypują, pędzelka nie wkładamy do słoiczka, ale niewielką ilość kosmetyku przesypujemy na jego nakrętkę. Dopiero wówczas możemy nabrać kosmetyk na pędzel, strzepujemy jego nadmierną ilość i nakładamy go na twarz.
Lepiej jest jednorazowo aplikować niewielkie ilości kosmetyku i powtórzyć zabieg kilkukrotnie, aby otrzymać najlepszy efekt. Kilka cienkich warstw, zamiast jednej bardzo grubej, pozwoli na idealne dopasowanie odcienia kosmetyku do naszej cery. A to z kolei zapobiegnie powstaniu efektu tak zwanej maski, który z pewnością nie zalicza się do szczególnie estetycznych.

Odpowiednie nakładanie podkładu mineralnego

Kupując podkład mineralny musimy być przygotowani na to, że zarówno jego postać, a co za tym idzie także sposób nakładania, znacząco różnią się od tego do czego zdążyliśmy przyzwyczaić w przypadku podkładów tradycyjnych. Posiada on bowiem sypką konsystencję i jest bardzo lekki, dzięki czemu nie musimy się martwić o to, że zatka nam pory. Oczywiście, podkład mineralny, ze względu na to, iż jest sypki, nakładamy przy pomocy pędzla, który powinien mieć odpowiedni kształt. Najlepiej w tej sytuacji zdecydować się na użycie pędzla typu flat top lub kabuki.

podkład mineralny

Jeśli zależy nam na tym, aby krycie podkładu było dość mocne i zwarte, lepszym rozwiązaniem zdecydowanie będzie pędzel flat top, który jest ścięty na płasko oraz posiada gęste, zbite włosie. Z kolei, w przypadku kiedy zależy nam na nieco delikatniejszym kryciu, warto wybrać pędzel kabuki, który jest zaokrąglony i ma puszyste włosie. Jest on także polecany kobietom, które mają bardzo wrażliwą cerę. Mimo, iż został on wykonany z syntetycznego materiału, jest niezwykle miękki i delikatny dla naszej skóry.
Jednakże, bez względu na rodzaj pędzla, który zastosujemy, musimy wciąż pamiętać o tym, że aplikacja podkładu w tym przypadku różni się od tego co już znamy.

Zanim zaczniemy nakładać podkład musimy dobrze nawilżyć naszą skórę przy pomocy stosowanego przez nas kremu. Kobiety, które na co dzień zmagają się ze zbyt mocno przetłuszczającą się skórą, lub też chcą mieć gwarancję tego, iż przez cały dzień ich twarz będzie matowa, mogą także skorzystać z transparentnego pudru. Nakładamy go jednak bardzo niewiele.
To o czym musimy pamiętać stosując podkład mineralny to zasada, iż nie może być on sypany na twarz, ale w nią wcierany. Robimy to delikatnymi, okrężnymi ruchami, dzięki czemu podkład doskonale zmiesza się z kremem czy też z pokrywającym naszą twarz naturalnym filmem. Kierunek nakładania podkładu to od policzków do brzegów twarzy.

 

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *