Po pracy

Zalety toreb i teczek ze skóry

Dorota Plichta
sty 31 2017

teczka skórzana

Czy warto kupować galanterię wykonaną ze skóry naturalnej? Nie da się ukryć, że wiele przedmiotów dla kobiet i mężczyzn – torby, paski, portfele, saszetki i inne – wykonane z innych materiałów jest znacznie tańsze, ale czy oszczędzanie jest tutaj dobrym rozwiązaniem?

Galanteria skórzana - odrobina luksusu

Zwłaszcza jeśli mówimy o rzeczach wykonanych z czarnej skóry, drobne dodatki mogą być naprawdę powiewem luksusu i ekstrawagancji. Ich odpowiednia pielęgnacja i konserwacja zapewnia im idealny wygląd i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi na wiele lat. Nie zagrozi im wysoka czy niska temperatura, silne słońce, mróz czy duża wilgotność. Odpowiednio zaimpregnowana skóra będzie dodatkowo wodoodporna.

 

 

Co ważne, skórzane torby nie są bynajmniej dodatkiem jedynie damskim. Torby dla mężczyzn także można wykonywać ze skóry naturalnej i będą miały wtedy charakter uniwersalny, ponadczasowy, Pasują znakomicie do garnituru i równie dobrze nadają się do wszelkich stylizacji na sportowo. Nie można też zapominać o tym, że są dodatkiem bardzo funkcjonalnym. Bez problemu schowa się w nich dokumenty czy drugie śniadanie do pracy, ale też nowoczesną elektronikę, jak chociażby tablet i komputer. Dla wielu eleganckich mężczyzn jest to w zasadzie niezbędnik.

Dlaczego akurat skóra?

Skóra naturalna nie jest powszechnie lubianą opcją. Liczba jej przeciwników niemal dorównuje liczbie przeciwników. Nawet przeciwnicy nie są na pewno w stanie odmówić jednak wysokiej trwałości torbom skórzanym i zaprzeczyć ich eleganckiemu wyglądowi. Z roku na rok takie torby zawsze pozostają w modzie i prezentują się równie dobrze. Ich trwałość w porównaniu z produktami ze skóry sztucznej jest znakomita, a porównania z innymi opcjami nie ma w ogóle. Co więcej, odporne są na zaginanie czy zgniatanie, a noszenie ciężkich przedmiotów nie powoduje ich odkształcenia. Nawet jeśli torby skórzane w danym czasie nie są w samym centrum aktualnych trendów, zawsze będą mogły być dodatkiem do stroju. Nigdy zdecydowanie się na takie torby nie będzie groziło nam śmiesznością w oczach innych. Ich uniwersalizm jest bezsprzeczny.

torebka skórzana

Syntetyczne materiały z roku na rok stają się coraz lepsze, ale wciąż nie ma jeszcze mowy o tym, by były w stanie dorównać skórze naturalnej. Zazwyczaj zakup jednej droższej torebki z prawdziwej skóry wyjdzie w przeliczeniu taniej od zakupu kilku torebek ze skóry sztucznej lub innego podobnego materiału syntetycznego. Korzystając z torby z prawdziwej skóry nie trzeba być aż tak ostrożnym przy obchodzeniu się z nią. Największym argumentem przeciwko torbom skórzanym zazwyczaj jest to, że skóra na nie potrzebna służyła kiedyś zwierzęciu, które musiało zginąć.

Redakcja poleca: Eleganckie skórzane torebki damskie - więcej >>

Rozważając zakup skórzanej torby na pewno musimy mieć na uwadze, że będzie to wydatek trochę większy od kupienia czegoś z zamszu czy eko-skóry. Zawsze jednak będziemy płacili za zdecydowanie wyższą jakość, która będzie także prezentowała nasz prestiż i budowała profesjonalny wizerunek. Mówiąc krótko, z galanterią skórzana będziemy się po prostu znacznie lepiej prezentować.

 

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *