Inne

Czy iPhone X nadal prezentuje się dobrze?

Robert Michoń
paź 24 2019

Czas leci bardzo szybko – zaledwie dwa lata temu miała miejsce premiera jubileuszowego iPhone’a X. Później stopniowo wychodziły coraz to nowe wariacje – XS, XS Max i XR. Dziesiątka stanowiła początek nowego designu iPhone’ów.

Nowe pokolenie jest bez ramkowe z charakterystycznym notchem, czyli wcięciem na kamerę. To pozwala wykorzystać maksymalną powierzchnię przednią telefonu na fanatyczny wyświetlacz ledowy. Tak zminimalizowana ramka wykonana została ze stali, a tył telefonu – pokryty szkłem. Czy dziesiątka nadal prezentuje się dobrze na tle konkurencji, a przede wszystkim – najnowszej generacji iPhone’ów 11?

Design dziesiątki na tle nowości

Jeśli chodzi o konkurencję – to dziesiątka wyznaczyła nowa trendy. Po premierze iPhone’a X smartfony z Androidem starały się również wprowadzić coś na kształt notcha, który nagle zyskał na popularności i stał się symbolem nowej technologii – FaceID. Zdania na temat zasadności i estetyczności rozwiązania ze wcięciem są podzielone, jak to zwykle bywa. Jednak bez zwątpienia dzięki, chociażby tej cesze, dziesiątka stanie się modelem zaliczanym do klasyki.

Pod względem designu w 11 niewiele się zmieniło. W zasadzie jedenastka kontynuuje estetykę dziesiątki, a jedyna sprawa, która robi wrażenie, to oczywiście niezwykle efektowne aparaty tylne w wersji Pro. Trzy aparaty sprawiają, że można zrobić perfekcyjne zdjęcie już za pierwszą próbą. Istnieją plotki, jakoby w 2020 roku miało dojść do zmian w designie iPhone’ów, jednak nic więcej na ten temat nie jest wiadome. Czy więc dziesiątka nadal wygląda dobrze? Tak!

Jak dziesiątka prezentuje się technologicznie?

Charakterystyczne dla wszystkich urządzeń Apple jest to, że są dopracowane i korzystają z najnowszych technologii. Dlatego nawet iPhone 6 w 2019 roku działa super płynnie i jeszcze wiele osób jest z niego zadowolonych. Dziesiątka przewyższa taką szóstkę o milenia, choć faktycznie dzieli je przecież tylko kilka lat. Więc pytanie o technologiczną prezencję dziesiątki jest zasadne, ale równocześnie… nie. iPhone X pojawił się dopiero i aż dwa lata temu - zależy jak na to spojrzeć. Dziesiątka nadal jest fantastycznym smartfonem, a nowa generacja przewyższa ją tak naprawdę głównie fenomenalnym aparatem. Jeśli posiadamy dziesiątkę, nie ma sensu zmieniać jej na najnowszą generację. Technologia nie poszła aż tak bardzo do przodu, aby móc uznać, że X jest już przestarzały. Jeszcze przez wiele lat nie będzie.

Jaka jest cena dziesiątki?

To, co odstraszało od dziesiątki osoby "przesiadające się" ze starszych wersji, to głównie jej wyjątkowo wysoka cena. Przy premierze za iPhone X trzeba było zapłacić aż 5 tysięcy złotych. W nowej generacji taką cenę osiąga wersja Pro. Teraz jej cena jednak już spadła. Standardowa 11 będzie w porównywalnej cenie do iPhone’a X dostępnego u autoryzowanych resellerów Apple. Oznacza to, że będzie sprzedawana za około 3,5 tysiąca złotych. Decyzja – 11 czy X - to decyzja trudna. Cena tym razem nie podpowie nam, co lepiej wybrać.

Więcej informacji znaleźć można na https://idream.pl/iphone/iphone-x.html

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *