Dom

Sposoby na szybkie i tanie odświeżenie mieszkania

Robert Michoń
paź 7 2016

Konieczność szybkiego i przynajmniej ogólnego odświeżenia mieszkania może pojawić się w wielu sytuacjach. Jeśli chcemy je sprzedać lub wynająć i zależy nam, aby wyglądało ono jak najlepiej; czasami po prostu po długim czasie mieszkania w takim miejscu zaczynamy odnosić wrażenie, że popadamy w zbytnią rutynę, a nasze mieszkanie staje się dla nas po prostu nudne. Warto pamiętać, że nie zawsze musi to być związane z gruntownym remontem czy bardzo zaawansowanymi pracami, jak wydaje się z pozoru. Niekiedy nawet drobne zmiany czy niewielkie malowanie ścian może dosłownie odmienić nasze mieszkanie i sprawić, że samo przebywanie w nim stanie się o wiele przyjemniejsze.

Przemeblowanie odświeży pomieszczenie

Jednym z najlepszych sposobów na gruntowne odświeżenie wyglądu swojego mieszkania jest nawet niewielkie przemeblowanie. Jednakowy układ mebli utrzymujący się przez długi czas prędzej czy później staje się bardzo nudny i monotonny, co może źle wpływać na nasze samopoczucie. Mebli nie warto oczywiście przestawiać "na ślepo", dla samego faktu wprowadzenia jakiejś zmiany – dobrze jest mieć przy tym odpowiedni plan; najlepiej jest na samym początku ustalić swoje oczekiwania i potrzeby.

Domowy kącik do pracy

Czasami może się okazać, że w naszym mieszkaniu musimy stworzyć cichy kącik do pracy, w innych przypadkach odwrotnie – potrzebujemy więcej energii i przestrzeni. Jeśli chodzi o tworzenie kącika do pracy, to najlepszym rozwiązaniem jest odsunięcie biurka na pewną odległość od innych mebli. Warto również spróbować w odpowiedni sposób oddzielić je od reszty pomieszczenia – można w tym celu wykorzystać niektóre elementy wyposażenia, takie jak inne meble. Ważne jest, aby stworzyć swego rodzaju granicę pomiędzy przestrzenią przeznaczoną do pracy a resztą pomieszczenia.

Przemeblowanie mieszkania

Wnętrze w innym świetle

Jeśli chcemy z kolei wprowadzić do pomieszczenia nieco przestronności, to można zastosować kilka sztuczek, które optycznie znacznie powiększą nasze mieszkanie. Przede wszystkim meble w miarę możliwości powinny być ustawiane przy krótszych ścianach w pomieszczeniu – te dłuższe najlepiej zostawić wolne, bowiem dzięki temu pokój będzie wydawał się znacznie większy. Istnieją inne proste sposoby na szybką odmianę każdego pomieszczenia.

Przemalowanie jednej ściany odmieni charakter wnętrza

Świetną propozycją jest na przykład przemalowanie jednej ze ścian – niekiedy nawet drobna zmiana koloru sprawia, że mieszkanie wydaje się jak nowe i całkowicie zmienia swoje oblicze. Ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia mają również okna. Niekiedy wystarczy pozbyć się dużych, ciężkich zasłon i zastąpić je czymś lepszym, aby w pomieszczeniu od razu zapanowała świeżość.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *