Dom

Wybieramy meble do salonu

Michał Wolański
wrz 15 2016

Jak urządzić salon?

Salon jest jednym z tych pomieszczeń w naszych domach, przy których musimy naprawdę mocno się postarać i włożyć sporo wysiłku w aranżację. Jest to bardzo ważne, bowiem salon pełni u nas zwykle kilka istotnych funkcji. Z jednej strony jest to miejsce do wypoczynku, w którym chcemy zrelaksować się po całym męczącym dniu. Równocześnie właśnie w tym pomieszczeniu przyjmujemy zazwyczaj gości i urządzamy bardziej oficjalne spotkania. Pomieszczenie to musi posiadać zatem dwie cechy – z jednej strony powinno być wygodne, a z drugiej odznaczać się jak najlepszym wyglądem.

Wbrew pozorom, połączenie tych dwóch rzeczy jest jak najbardziej możliwe i przy odpowiednim podejściu nie powinno nam to sprawić wielkich problemów. Trzeba jedynie poświęcić sporo uwagi na te najważniejsze kwestie – jedną z nich z pewnością jest wybór odpowiednich mebli (http://sklep.activmeble.com/blog/jak-wybrac-meble-do-salonu).

Aranżacja salonu

Pierwszym krokiem przy wybieraniu mebli jest oczywiście ustalenie, jakie dokładnie efekty chcemy uzyskać. Współczesna aranżacja wnętrz to bardzo rozbudowana dziedzina, w której możemy znaleźć wiele trendów i stylów. Warto poświęcić nieco czasu na dokładniejsze zapoznanie się z nimi, bowiem ma to wielki wpływ na to, jakie dokładnie meble będą dla nas najlepsze. Zupełnie inne meble nadają się do stylu nowoczesnego, a inne będą nam potrzebne w bardziej tradycyjnych pomieszczeniach.

Komfort w salonie

Oczywiście, trzeba brać przy tym pod uwagę również i to, jak wiele wolnej przestrzeni mamy w danym pomieszczeniu; niekiedy nasz salon jest zbyt mały, abyśmy mogli pozwolić sobie na wszystko, co tylko się nam wymarzy. Na szczęście na rynku panuje obecnie tak duży wybór, że zawsze znajdziemy rozwiązania odpowiednie nawet do małych wnętrz.

Uwzględnij metraż salonu

W mniejszych salonach lepiej zrezygnować z ciężkich, masywnych mebli – będą one niejako przytłaczały całe pomieszczenie i sprawią, że stanie się ono zatłoczone i ciasne. Warto również zwracać uwagę na obecne trendy i decydować się na nowoczesne rozwiązania. Na przykład, przez bardzo długi czas wielką popularnością w salonach cieszyły się meblościanki, które dziś uważane są za dość przestarzały mebel. Fakt, nadal mogą one mieć wiele zalet i dobrze sprawdzać się w niektórych wnętrzach, ale mimo wszystko najlepiej jest wybierać pojedyncze meble.

Wygodna kanapa

Sporo uwagi trzeba poświęcić także na wybór kanapy, która jest jednym z najważniejszych mebli w salonie. Musi ona z jednej strony pasować do wybranego przez nas stylu, a z drugiej dawać pełną wygodę. Dobrze jest zdecydować się na najbardziej praktyczne rozwiązanie, czyli kanapę rozkładaną, którą w razie wizyty gości możemy dodatkowo przekształcić w łóżko.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *