Inne

Wizyta gości – przygotuj swój dom

Michał Wolański
lis 3 2016

Jak przygotować dom na wizytę gości?

Bardzo wielu z nas uwielbia przyjmować w swoim domu gości i urządzać dla nich przyjęcia, szczególnie jeśli chodzi o bliskich znajomych. Warto jednak pamiętać, że nie jest to wyłącznie czysta przyjemność, ale także spora odpowiedzialność. Jeśli chcemy ugościć znajomych faktycznie dobrze, to powinniśmy odpowiednio przygotować nasz dom – tak, aby spędzony u nas czas był dla nich potem miłym wspomnieniem.

Wygodne spanie

Jeżeli goście mają zostać u nas chociażby na jedną noc, to naszym obowiązkiem jest przygotowanie dla nich jak najlepszego miejsca do spania. Zadbajmy przede wszystkim o wygodne łóżko, choć nie musimy oczywiście zapewniać gościom ogromnych luksusów – każdy powinien rozumieć, że jest to nocleg zorganizowany specjalnie na te potrzeby. Najlepszym rozwiązaniem jest zwykle kupienie do salonu sofy z funkcją rozkładania, która może służyć jako łóżko.

Takie meble są bardzo praktyczne i pozwalają na sporą oszczędność miejsca w sytuacji, kiedy z nich nie korzystamy. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie zaoferować naszym gościom czegoś takiego, to czasami wystarczający będzie nawet zwykły, dmuchany materac.

Miejsce dla gości

Ładna pościel

Zawsze powinniśmy zadbać również o czystą i ładną pościel. Jest to swego rodzaju wyraz szacunku dla odwiedzających nas ludzi, a podarowaniem im brudnej czy starej pościeli to zwykły brak gościnności. Do tego wszystkiego warto zadbać o to, aby nasi goście czuli się u nas możliwie najswobodniej. Jeśli dobrze znamy takie osoby, to pomyślmy, czego mogą potrzebować.

Dyskretne oświetlenie

Niektórzy ludzie oczekują na przykład dyskretnego oświetlenia, inni potrzebują stoperów do uszu. W razie czego nie wstydźmy się pytać wprost – można dowiedzieć się na przykład, czy goście przywiozą własne ręczniki, czy też mamy dla nich coś przygotować.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *