Inne

Czy zakup portfela skórzanego wiąże się z dużymi kosztami?

Robert Michoń
kwi 11 2017

ile kosztuje portfel skórzany

Portfel jest przedmiotem codziennego użytku, który oprócz walorów estetycznych powinien cechować się także wytrzymałością, solidnym wykonaniem i funkcjonalnością. Dobrze dobrany portfel męski służy długo i pozwala na wygodne, bezpieczne przechowywanie pieniędzy oraz dokumentów. Za jeden z najlepszych, najtrwalszych materiałów do produkcji portfeli uchodzi naturalna skóra, która zarazem ma opinię bardzo drogiego surowca.

Rodzaje skór

Najpopularniejsze typy skór to skóry bydlęce oraz cielęce. Cechuje je wytrzymałość i estetyczny wygląd, szczególnie gdy są dobrze spreparowane. Większą finezją i elegancją odznacza się jednak skóra włoska – cienka, garbowana z użyciem roślinnych składników, a zarazem solidna. Wśród popularnych rodzajów skór znajduje się także zamsz, bardzo miły w dotyku, ale wymagający częstej i pracochłonnej pielęgnacji. Można także postawić na jeden z nietypowych lub wręcz egzotycznych typów skór – skórę strusia, krokodyla, węża, płaszczki. Choć ekstrawaganckie i efektowne, skóry te są często trudno dostępne, drogie, a czasem podatne na uszkodzenia (jak wężowa skóra). Przy ich produkcji może też dojść do naruszenia CITES - konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem. Warto więc sprawdzać, skąd pochodzi wybrana skóra.

Tanio, ale czy na pewno dobrze?

Ceny skórzanych portfeli są dziś nieco niższe niż dawniej, można więc kupić je znacznie korzystniej. Takie wyroby galanteryjne stają się osiągalne dla wielu osób za sprawą konkurencji na rynku. Warto jednak zwrócić baczną uwagę na jakość wykonania. Niektóre tańsze skórzane portfele bywają wykonane ze ścinków skóry licowej, sposób wszycia zamka czy napów może także pozostawiać wiele do życzenia. Czasami lepiej jest zainwestować w droższy produkt, a nawet poszukać producenta z tradycjami, który na swoje towary przewidział gwarancję. Inaczej z pozoru korzystny zakup może okazać się nietrafiony, a po kilku miesiącach zajdzie konieczność kupienia kolejnego portfela.

Odwiedź stronę autora: portfeleskorzane.com.pl

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *