Po pracy

Przygotowujemy relaksującą kąpiel

Michał Wolański
paź 5 2016

Jak przygotować relaksującą kąpiel?

Długa, relaksująca kąpiel daje prawdziwe wytchnienie zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Jest to chyba jeden z najlepszych sposobów na zrelaksowanie się po ciężkim dniu w pracy i zapomnienie o wszystkich swoich problemach, które jednocześnie nie wymagają wychodzenia z domu i są dość łatwe do przygotowania. Takie coś jest szczególnie polecane – również przez lekarzy – w okresie jesiennym i zimowym, kiedy nasz organizm staje się znacznie słabszy i bardziej podatny na wirusy czy zarazki. Dobrze przygotowana, ciepła kąpiel może skutecznie go wzmacniać i sprawić, że nawet pomimo niesprzyjającej aury będziemy cieszyli się doskonałym zdrowiem i świetnym humorem. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować taką kąpiel, aby przyniosła nam ona najlepsze efekty.

Zalety relaksującej kąpieli

Kąpiel, jeśli ma być rzeczywiście relaksująca, powinna stanowić swego rodzaju oderwanie się od rzeczywistości. Warto dać sobie choćby piętnaście minut dziennie na taką przyjemność i upewnić się, że nikt nie będzie nam w tym przeszkadzał. Jeśli warunki w naszej łazience na to pozwalają, dobrze jest uraczyć się dodatkowo ulubioną muzyką oraz lampką wina. Jeśli zależy nam na rzeczywiście dobrych efektach takiej kąpieli, powinniśmy zadbać również o kwestie kosmetyczne – kąpiel powinna być czymś faktycznie dobrym dla naszej urody. Można na ten czas nałożyć maseczkę lub dodać do wody różne specyfiki, które pozytywnie wpływa na naszą skórę.

Ciepła kąpiel

Dodatki do kąpieli

Wybór odpowiednich dodatków do kąpieli to niesamowicie istotna rzecz; równocześnie dość łatwo popełnić przy niej błąd. Na samym początku warto zauważyć, że woda w naszych kranach zazwyczaj nie jest zbyt dobrej jakości – w większości przypadków jest twarda i zawiera chlor w dużych ilościach. Z tego powodu musimy znaleźć odpowiednie dodatki, które zapewnią jej jak najlepsze właściwości i sprawią, że nasza kąpiel będzie faktycznie zdrowa.

Z góry należy odrzucić większość dostępnych w sklepie płynów do kąpieli, wybierany głównie z chęci uzyskania piany. W rzeczywistości takie płyny zawierają mnóstwo chemicznych dodatków, które nie wpływają na naszą skórę zbyt dobrze. Zamiast tego o wiele lepiej jest wybierać wyższej jakości sole do kąpieli lub aromaty – dzięki nim kąpiel będzie zarówno bardzo zdrowa, jak i przyjemna.

Kąpiele ziołowe

Warto także odkryć niezwykłą moc kąpieli ziołowych. Ich przygotowanie nie wymaga ponadto stosowania żadnych specjalnych specyfików – najlepsze są naturalne, koniecznie świeże zioła. Można stosować tu różne z nich, biorąc pod uwagę ich właściwości zdrowotne oraz aromat; nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby przygotować całą mieszankę ziołową i nieco poeksperymentować.

Tak przygotowane zioła należy włożyć do płóciennego woreczka i wrzucić do wanny – woda szybko "przechwyci" ich aromat i zapach. Kąpiele ziołowe są niezwykle relaksujące, a przy tym doskonale wpływają na nasze zdrowie. Często stosuje się je nawet w leczeniu niektórych chorób.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *