Dom

Faktoring dla firm sezonowych

Robert Michoń
lut 20 2018

faktoring

Usługi faktoringowe sprzyjają utrzymaniu płynności finansowej, a także zapewniają stabilność przedsiębiorstwa, które nie musi martwić się potencjalnymi opóźnieniami w płatnościach ze strony kontrahentów. Zalety faktoringu sprawiają, że jest to świetne rozwiązanie dla firm działających sezonowo.

Z usług faktoringowych korzysta coraz więcej firm. Zgodnie z szacunkami Polskiego Związku Faktorów, w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku sfinansowano 6,4 mln na łączną kwotę 132 miliardów złotych. Co roku faktoring cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Usługi faktoringowe realizowane przez Bibby Financial Services to doskonałe rozwiązanie dla firm działających sezonowo.

Faktoring dla firm sezonowych - jaki rodzaj faktoringu wybrać?

Wśród rozwiązań faktoringowych, które mogą pomóc firmie, warto rozważyć usługę faktoringu bez regresu, zwaną także faktoringiem pełnym. Ten rodzaj faktoringu umożliwia błyskawicznie finansowanie należności za sprzedaż towarów lub usług wraz z całkowitym przeniesieniem ryzyka niewypłacalności z faktoranta (firmy korzystającej z faktoringu) na faktora (firmę faktoringową). Dzięki faktoringowi bez regresu firmy działające sezonowo mogą ustrzec się przed ewentualnymi niewypłacalnymi partnerami biznesowymi.

Bibby Financial Services przygotowało także specjalną ofertę faktoringu dla małych firm, które osiągają roczny obrót do 3 mln złotych, w tym firm sezonowych. Tego typu usługi faktoringowe zapewniają dostęp do gotówki w ciągu 24 godzin od przekazania faktur za sprzedaż towarów lub usług. Uzyskane w ten sposób pieniądze mogą zostać przeznaczone na kolejne transakcje sprzedażowe, przez co znacznie zwiększa się dostępność gotówki przeznaczonej na bieżące cele.

Ekspresowe przelewy mogą osiągnąć nawet 90% wartości wystawionej faktury, reszta środków zostanie przelana przez firmę faktoringową po uiszczeniu zapłaty za sprzedane towary i usługi od kontrahenta. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma faktoringowa uzyskuje dostęp do szybkiego finansowania, które nierzadko może okazać się o wiele korzystniejsze i szybsze od finansowania drogą bankową. Firmy sezonowe szukające wsparcia finansowego nie muszą również zakładać kolejnego rachunku bankowego ani składać deklaracji celu finansowania.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij