Inne

Firma świadcząca usługi dezynfekcji

Robert Michoń
gru 11 2017

firma dezynfekująca

Obecnie pozbycie się robactwa i innych insektów, nie musi być dla nas męczącym i wymagającym zadaniem. Dziś bowiem mamy możliwość skorzystać z usług specjalnych firm, które zajmują się dezodoryzacją i dezynfekcją pomieszczeń. Wiele jest sytuacji, w których nie możemy pozbyć się mrówek, owadów lub nieprzyjemnego, uciążliwego zapachu. Firma świadcząca podobne usługi pozbywa się nie tylko skutków, ale i przyczyn. Dzięki temu, mamy pewność, że zapach czy robactwo zostanie usunięte na zawsze i że nie będziemy się borykać w przyszłości z podobnym problemem.

Dezynfekcja, dezodoryzacja oraz odkażanie pomieszczeń poprawiają nie tylko stan budynku, ale przede wszystkim jakość życia. Czyste powietrze w mieszkaniu czy w miejscu pracy jest konieczne do prawidłowego i zdrowego funkcjonowania. Dodatkowo – pozbycie się problemu insektów czy brudu, zapewni usunięcie przyczyn nieprzyjemnego zapachu i zanieczyszczeń.

Kompleksowa dezynfekcja i dezodoryzacja pomieszczeń

Pozbywanie się nieprzyjemnego zapachu z pomieszczeń, jest niekiedy trudnym zadaniem – a szczególnie, jeśli próbujemy zmierzyć się z tym samodzielnie. Dlatego oczyszczanie powietrza czy pozbywanie się insektów najczęściej powierza się wykwalifikowanej ekipie. Jest to najlepszy i najbardziej pewny sposób na usunięcie uciążliwego problemu.

Usługi tego typu czasami trzeba wykonać w miejscach takich jak:

Mieszkania i domy,
Biura,
Lokale gastronomiczne,
Hale i zakłady produkcyjne,
Hotele i publiczne gmachy.

Często dezynfekcja i dezodoryzacja to proces, który przeprowadza się nie tylko w domach mieszkalnych. Problem insektów lub nieprzyjemnego, trudnego do pozbycia się zapachu może pojawić się wszędzie.

Pluskwy, robactwo, owady czy ich larwy i jaja mogą zalęgnąć się wszędzie. Jest to jeden z częstych problemów, które zmuszają nas do skorzystania z usług firmy, która zwalcza insekty w różnych miejscach.

Sposoby na pozbywanie się robactwa i nieprzyjemnego zapachu są bardzo różne. Ozonowanie, opryskiwanie chemiczne, czyszczenie zimną mgłą czy suchą parą wodną, to jedne z nowoczesnych, skutecznych sposobów czyszczenia powietrza i powierzchni.

Etapy prac dezynfekcyjnych

Określenie przyczyny nieprzyjemnego zapachu jest podstawowym krokiem. Jest to pierwsza czynność, jaką wykonują specjaliści po skonsultowaniu się z klientem. Pracownicy firmy, tuż po przybyciu w określone miejsce, rozpoczynają czynności od ustalenia źródła nieprzyjemnego zapachu lub od znalezienia gniazda owadów.

Na samym początku, specjaliści od dezynfekcji pozbywają się mebli i innych elementów, które znajdują się w domu. Nie w każdym przypadku jest to jednak konieczne. Jeśli nie trzeba usunąć mebli, koniecznie trzeba je przykryć szczelną i mocną folią, która zabezpieczy je przed proszkami czy substancjami, jakich używa się do zwalczenia problemu.

Często problem insektów czy nieprzyjemnego zapachu może mieć głębsze podłoże. Owady, które zalęgły się pod podłogą, stanowią większy problem. W takiej sytuacji należy niestety zerwać całą podłogę. Innym przypadkiem, który zmusza nas do podobnych czynności, jest sprzątanie po osobie zmarłej. Pozbywanie się śladów krwi oraz tkanek zmarłego wymaga usunięcia podłogi, mebli i często nawet tapet. Dzieje się tak dlatego, że zapach może „wnikać” w różne materiały – nie wszystko da się odratować, choć specjalistyczne firmy, takie jak Vector, podejmują się takich prób na życzenie klienta.

Na tym filmiku możecie zobaczyć, jak specjaliści z Vectora zwalczają pluskwę metodą zamgławiania UVL: https://youtu.be/RdxAc92bcL8

Następnym krokiem jest rozpylenie gazu lub substancji chemicznej, której celem jest usunięcie odoru i robactwa. Niekiedy koniecznością jest mycie lub nawet szorowanie powierzchni w pomieszczeniu. Oczyszczona podłoga i meble są dodatkowo spryskiwane mocnym chemicznym specyfikiem.
Po skończonej dezynfekcji pomieszczenie musi pozostać przez jakiś czas puste – może być to parę godzin lub dni. Same czynności wykonywane przez pracowników firmy mogą trwać do kilkunastu godzin lub doby. W dużej mierze jest to zależne od wielkości pomieszczeń oraz od typu problemu.

Zazwyczaj takie czynności wykonywane są pod nieobecność mieszkańców czy pracowników, ale zależnie od wybranej metody z pomieszczeń można dość szybko zacząć z powrotem korzystać. Osoby usuwające skutki i przyczyny odoru czy robactwa noszą specjalne kombinezony oraz maski chroniące przed chemicznymi substancjami czyszczącymi. Warto także wiedzieć, że wszelkie środki dezynfekujące są wcześniej testowane. Sami pracownicy mają doświadczenie w przeprowadzaniu takich procesów, dlatego warto powierzyć podobny problem dobrej i zaufanej firmie. Warto również dodać, że czynności wykonywane w ramach dezynfekcji i dezodoryzacji pomieszczeń przez profesjonalne firmy są całkowicie bezpieczne i korzystanie z pomieszczeń wkrótce po ich zakończeniu nie stanowi żadnego zagrożenia.

Więcej na Vector-uslugi.pl

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *