Inne

8 powodów, dla których warto zrobić kurs na wózki widłowe

Robert Michoń
kwi 14 2017

kurs na wózek widłowy

Kurs na operatora wózków widłowych to taka fraza, która w polskim Internecie jest bardzo często wyszukiwana przez osoby bezrobotne. Często interesują się one szkoleniami na urządzenia transportu bliskiego i dlatego podpowiemy Wam dlaczego właśnie warto takie kursy robić. Chcemy, byście mieli pewność, warto mieć uprawnienia na wózki jezdniowe.

1. Dodatkowe uprawnienia = dodatkowe pieniądze

Oczywiście taki podstawowy argument jest prosty. Mając dodatkowe uprawnienia zyskujemy szansę na dodatkowe pieniądze. Wielu kursantów przychodziło bez szans na pracę a po takim kursie okazuje się, że dostają bardzo wiele różnych ofert. Mając takie uprawnienia można być również operatorem. 

2. Także za granicami

Mając zdany egzamin UDT bez problemu będzie można szukać pracy jako operator wózka na terenie całęj UE. Nasze legitymacje dozorowe są honorowane praktycznie wszędzie w Europie. Wyjątkiem jest Norwegia, która do UE nie należy. Ale ogólnie z tymi uprawnieniami możliwości są bardzo duże. 

3. Wiele różnych miejsc pracy

Posiadanie uprawnień na wózki 1wjo albo 2wjo będzie również oznaczać, że w Polsce można szukać pracy. Określony zawód często pozwala na pracę tylko w jednej branży. Jeśli ktoś jest operatorem urządzeń transportu bliskiego ma dużo większe możliwości. Praca w magazynach i halach jest w jego zasięgu. 

4. Minimalne wymagania

Aby przystąpić do szkolenia na wózki jezdniowe należy spełnić kilka wymagań: ukończony 18 rok życia, wykształcenie podstawowe i badania lekarskie, zezwolenie lekarza medycyny pracy do wykonywania pracy operatora. 

5. Ceny, na które może sobie pozwolić każdy

Kurs na operatora wózków jezdniowych nie będzie drogi a daje nam wiele możliwość. Koszt to między 400-600 złotych. Taki jednorazowy kurs daje nam uprawnienia na całe życie, dlatego rzeczywiście warto brać to pod uwagę. Nawet jeśli trzeba się zapożyczyć na taki kurs to rzeczywiście warto. 

6. Kursy płacone w ratach

Jeśli podany przez operatora ogólny obraz kosztów jest poza możliwościami można także wybrać kursy, za które płaci się w ratach. Często proponowane są nam tutaj również raty 0%, które dla wielu osób są idealną opcją. 

7. Kurs możesz robić w godzinach, które Ci odpowiadają

W wielu miejscach szkoleniowych kursy robić można między 8 a 20, przez sześć dni w tygodniu. Można codziennie ćwiczyć , wykonywać praktyczne ćwiczenia w czasie dla nas dogodnym. 

8. Uprawnienia bez ograniczeń

Uprawnienia 3wjo, 2wjo, 1wjo są bezterminowe co również ma znaczenie, będziemy mogli z urządzeń transportu bliskiego korzystać, kiedy nam będzie to odpowiadać. Oznacza to, że robimy kurs a pracę zaczynamy w dogodnym terminie.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *