Rodzina

Ciekawe sposoby i techniki tworzenia pisanek wielkanocnych

Robert Michoń
lut 19 2024

​Jak stworzyć wyjątkową pisankę wielkanocną? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Wystarczy skorzystać z kilku produktów, jakie mamy w domu, aby piękne udekorować jajka na Wielkanoc. Sprawdźmy zatem, jakie techniki i sposoby tworzenia pisanek są najpopularniejsze!

Efektowne pisanki wielkanocne

Warto zauważyć, że pisanki na Wielkanoc stanowią świetną dekorację na stole świątecznym i w koszyczku wielkanocnym. Co do sposobów dekorowania pisanek, nie musimy ograniczać się jedynie do sięgania po barwniki spożywcze. Niezwykle ciekawe są przykładowo gotowe nakładki-wzory na jajka wielkanocne, na których znajdziemy kurczaczki, baranki, zajączki i inne symbole świąt Wielkiej Nocy. 

W wielu miejscach znajdziemy wspomniane już barwniki spożywcze, które należy jedynie wymieszać z wodą z octem. Im dłużej będziemy trzymać jajko w takiej mieszance, tym ciemniejsze kolory uzyskamy. Aby urozmaicić wygląd pisanki, możemy pokusić się o nakładanie wzorów woskiem. W efekcie stworzymy jedyne w swoim rodzaju, ręcznie robione pisanki, dające mnóstwo satysfakcji. 

Sposoby dekoracji pisanek wielkanocnych

Jakie jeszcze sposoby dekorowania pisanek wielkanocnych przypadną nam do gustu? Nie zapominajmy o różnorodnych farbach, lakierach i markerach. Najprostszą opcją dla dzieci są po prostu pisaki, z pomocą których wyczarujemy różnorodne wzorki w ciekawych kolorach. Świetnie zaprezentują się także jajka ze śmiesznymi minami, które stworzymy z pomocą czarnego markera. 

Kolejna propozycja to tradycyjny lakier do paznokci. Z użyciem lakieru na pisance namalujemy paseczki, kropeczki, i inne drobne wzorki. Takie malowanie pisanek z pewnością nie zabierze dużo czasu! Jeśli chodzi o farby do malowania jajek, w tym przypadku sprawdzają się zazwyczaj wersje akrylowe. Odznaczają się one mocnym kryciem i szybkim wysychaniem, dlatego tworzenie nowych warstw nie będzie trudne i uciążliwe. 

Dzieci i dorośli uwielbiają tworzyć pisanki z bibuły, jednak tutaj wymagana jest cierpliwość. Przyda nam się bibuła w różnych kolorach, nożyczki, klej i styropianowe jajko lub wydmuszka. Dajmy się zatem ponieść kreatywności i stwórzmy cudowne pisanki do wielkanocnego koszyczka.

Artykuł partnera

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *