Przedsiębiorca

Konferencja na morzu – pomysł na oryginalne spotkanie biznesowe

Dorota Plichta
lip 7 2017

konferencja na morzu

W ciągu ostatnich kilku lat konferencje biznesowe stały się bardzo modne. Pozwalają wymieniać się doświadczeniami, zdobywać nowe kontakty, a jeśli organizowane są tylko dla pracowników jednej firmy, pomagają również zintegrować zespół, który potem pracuje w lepszej atmosferze. Formuła konferencji jest najczęściej powtarzalna – to cykl wykładów, paneli dyskusyjnych lub warsztatów grupowych, przedzielonych czasem na tak zwany networking, czyli luźne rozmowy i rozszerzanie swojej siatki kontaktów.

Wszystko to odbywa się w podobnych do siebie salach i przestrzeniach konferencyjnych. Pojawiają się jednak pomysły na bardziej oryginalne miejsca na takie spotkania. Jednym z najciekawszych jest konferencja na morzu, organizowana na promie. Dzięki nietypowemu miejscu wydarzenia, z całą pewnością więcej osób weźmie w nim udział. Na tym jednak nie kończą się zalety konferencji na promie.

Konferencja na morzu lub spotkanie przy kei

Organizacja konferencji na promie nie oznacza od razu, że należy wypływać na pełne morze. Wiadomo, że pogoda bywa kapryśna, nie każdy też dobrze znosi taką podróż. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zorganizować konferencje na promie, który stoi przy kei. Zapewnia to z jednej strony bardzo oryginalne miejsce i wnętrze na konferencję lub spotkanie biznesowe, z drugiej zaś strony ma się pewność, że przebieg wydarzenia nie zostanie zakłócony przez niesprzyjające okoliczności pogodowe lub inne, które mogą wydarzyć się podczas rejsu.

Jeśli jednak organizator zechce wypłynąć w morze, nic nie stoi na przeszkodzie, a będzie to dodatkowa atrakcja. To dobry pomysł na dłuższą konferencję, bo prom przy nabrzeżu stoi zazwyczaj maksymalnie kilka godzin i w tym czasie trzeba zakończyć spotkanie. Podczas gdy konferencja na morzu może trwać więcej czasu. Konferencję na promie mogą rozważać na przykład firmy, które chcą zorganizować ją dla swoich pracowników. Dzięki temu, że będą oni w ograniczone przestrzeni, to nawet po zakończeniu merytorycznych spotkań spędzą ze sobą czas i zintegrują się.

Konferencja na promie – czego można się tam spodziewać?

Organizatorzy konferencji na promie nie muszą się obawiać, że przestrzenie tam nie są przystosowane to tego typu spotkań. Wręcz przeciwnie. Armatorzy bardzo dbają o to, aby promy nie kojarzyły się tylko z
„morskimi autobusami”. Dostępnych jest na nich najczęściej kilka sal konferencyjnych, które mogą pomieścić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu osób, więc bez obaw można zaplanować prelekcje, jak i warsztaty w mniejszych grupach. Często dostępne są również bardzo duże sale, które mogą pomieścić nawet ponad 250 osób. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby zorganizować naprawdę liczną konferencję na promie. Nie trzeba również troszczyć się o własny sprzęt. Dostępny jest zarówno sprzęt nagłaśniający, jak i rzutniki i inne akcesoria niezbędne do wygłoszenia prelekcji lub pokazania prezentacji.

Nowoczesne promy dają również czas na chwilę wytchnienia. Dostępne są bufety kawowe, całe kawiarnie, restauracje, gdzie można zjeść posiłek w trakcie konferencji na morzu, a nawet bary, gdzie po zakończeniu można odpocząć i zrelaksować się w gronie uczestników spotkania.

Konferencje na morzu coraz popularniejsze

Konferencje na promie wciąż są nowością i propozycją nietypową. Biorąc jednak pod uwagę coraz większą skłonność organizatorów do nietypowych form konferencji, a także coraz szerszej oferty armatorów można spodziewać się, że takie spotkania będą coraz popularniejsze. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku można znaleźć pod tym linkiem - https://www.stenaline.pl/nasze-promy/stena-spirit/konferencje. Oferuje zarówno konferencje na morzu, jak i te na promie przycumowanym u nabrzeża.  

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *