Po pracy

Cyberpunk 2077 - wszystko co powinieneś wiedzieć

Dorota Plichta
maj 28 2020

Cyberpunk od długiego czasu rozpala wyobraźnię graczy na całym świecie. Nic w tym dziwnego — oprócz wciągającej fabuły wydawnictwo odznaczać się będzie również interesującą, wysokiej jakości grafiką. Chociaż premierę gry pierwotnie zaplanowano na kwiecień, obecnie na wydawnictwo poczekać należy do 17 września. Sprawdź, co warto wiedzieć przed oficjalną premierą gry.

1. Cyberpunk 2077 – inspiracje do stworzenia gry
2. Cyberpunk 2077 – jakie wymagania musi spełniać komputer?
3. Cyberpunk 2077 – fabuła
4. Cyberpunk 2077 – gdzie kupić grę?

Cyberpunk 2077 – inspiracje do stworzenia gry


Gra komputerowa Cyberpunk 2077 powstała na podstawie popularnej w środowisku graczy RPG gry fabularnej Cyberpunk 2020 autorstwa Mike’a Pondsmitha. To właśnie mapa z tej gry, wzbogacona o dodatkowe miejsca, stała się podstawą uniwersum, które przemierzać będzie główny bohater.

Cyberpunk 2077 – jakie wymagania musi spełniać komputer?

Gra, podobnie jak Wiedźmin, inne popularne wydawnictwo CD Action RED, powstała na silniku graficznym RED Engine. Dzięki temu Cyberpunk 2077 odznaczać ma się wysokiej jakości grafiką. Z tego powodu oczekiwać można również wysokich wymagań sprzętowych. Chociaż brak jeszcze oficjalnych informacji na ten temat, prawdopodobnie minimalne wymagania to procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz, AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz, karta graficzna 3 GB, Nvidia GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280, system operacyjny Windows 7/8/10 64-bit oraz pamięć RAM 12 GB. Warunki, jakie spełniać musi komputer, aby gra przebiegała płynnie to z kolei najprawdopodobniej procesor Intel Core 7-8700K 3.7 GHz, karta graficzna 8 GB, Nvidia GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX Vega 56, pamięć RAM 16 GB oraz system Windows 10 64-bit. Gra dostępna będzie również na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz na ich kolejne wersje, które na rynku pojawią się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Cyberpunk 2077 – fabuła

Cyberpunk 2077 to gra typu aRPG z elementami strzelanki z perspektywy pierwszej osoby. Fabularna gra akcji daje możliwość wcielenia się w postać V. Atrybuty oraz płeć bohatera wybierane są przez gracza, jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki. Do wyboru jest postać męska, żeńska lub neutralna genderowo. Kolejny krok to wybór wyglądu, pochodzenia oraz ścieżki rozwoju bohatera. Gracze realizować mogą misję m.in. hakera, najemnika czy technika.
Co ważne, każdy z tych wyborów ma wpływ na fabułę gry. To właśnie głęboka immersja i możliwość ingerencji w fabułę stanowią główny atut rozgrywki.
Akcja gry ma miejsce w mieście Night City, które znajduje się na środkowym wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Główny scenariusz zakłada poszukiwanie przez gracza implantu, który zapewnia nieśmiertelność. Zdobycie artefaktu nie będzie jednak proste, ponieważ w samym mieście działa jedenaście gangów i rozprzestrzenia się anarchia.
Co więcej, gracze muszą przygotować się się na zrealizowanie obok głównego scenariusza także pobocznych misji.
Cyberpunk 2077 dotyka ważnych zagadnień społecznych, takich jak zbyt szybki rozwój technologii czy różnice klasowe, a sam bohater będzie musiał zmierzyć się nie tylko z fizycznymi niebezpieczeństwami, ale także moralnymi dylematami. Całość gry ma być utrzymana w retrofuturystycznym stylu.

Cyberpunk 2077 – gdzie kupić grę?


Mimo że premiera Cyberpunk 2077 odbędzie się dopiero 17 września, już w czerwcu zamawiać będzie można preordery. Wydawnictwo dostępne będzie w wersji standardowej oraz rozszerzonej. W skład wersji kolekcjonerskiej wejdzie między innymi Steelbook, artbook czy płyty ze ścieżką dźwiękowa. Gra Cyberpunk 2077 dostępna będzie w dobrych sklepach.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *