Dom

Kupuj taniej - poznaj świat promocji, okazji i wyprzedaży

Michał Wolański
kwi 12 2017

jak kupować taniej

Trudno o osoby, które nie przepadałyby za okazjami i możliwością kupowania różnych produktów w atrakcyjnych cenach. Każdy lubi też mieć świadomość tego, że dokonał dobrego zakupu, a jednocześnie zaoszczędził pieniądze. Gdy wskazujemy na najdroższe produkty, najczęściej mamy na myśli aparaty, laptopy oraz telefony. Oczywiście, możemy natrafić na wyprzedaże i promocje, często jednak nie są one wystarczające. Co więcej, niejednokrotnie dysponujemy jedynie ograniczonymi funduszami, a tym samym tylko dodatkowe obniżki mogą poprawić nasze położenie. Jak zatem wpłynąć na cenę sprzętu, aby można ją było uznać za naprawdę korzystną?

Promocyjne polowanie na zniżki i kody 

Niejednokrotnie skazani na konieczność dokonania szybkich zakupów zapominamy o tym, jak duże korzyści może nam przynieść analiza tego, co można znaleźć w Internecie. Tymczasem okazuje się, że często jest on miejscem, które pozwala na skuteczne polowanie na zniżki. Mówiąc o nich w pierwszej kolejności mamy na myśli kody rabatowe uzupełniane przez sklepy. Często udziela się ich jedynie okazjonalnie, można więc liczyć choćby na takie, które są nam udostępniane z okazji Mikołajek lub dlatego, że podczas zakupów wykorzystaliśmy aplikację mobilną. Upusty bywają dość zróżnicowane, choć nie brakuje i takich, które pozwalają na uzyskanie zniżek wynoszących nawet osiemdziesiąt procent. Już choćby dlatego jeszcze przed zakupem danego produktu warto zorientować się, co może nam zaproponować Internet.

Darmowe zakupy – czy to możliwe? 

Jeśli słyszymy, że coś jest nam oferowane za darmo, zwykle mamy poważne wątpliwości, co do tego, czy taką informację można w ogóle traktować poważnie. Wrodzona ostrożność jest godna pochwały, czasem jednak można na moment zapomnieć o naszej wrodzonej podejrzliwości. Marki raz na jakiś czas organizują kampanie, których celem jest przetestowanie nowości, jakie znajdują się w ich ofercie. Owszem, nie jest to sytuacja częsta, nie jest jednak również aż tak nieprawdopodobna, jak mogłoby się to wydawać wielu z nas.

promocje

Graj, wygrywaj i oszczędzaj 

Jeśli nie mamy szans na otrzymanie czegoś za darmo, spróbujmy to wygrać. Konkursy, w których można wygrać nagrody rzeczowe nie są wcale rzadkością, ich kopalnią okazuje się przy tym Facebook oraz inne portale społecznościowe. Oczywiście, zwykle wymaga się od nas określonej aktywności, zadania konkursowe przeważnie są jednak dość proste. Najczęściej ograniczają się do wymyślania kreatywnych odpowiedzi na zadane pytanie, choć bywa i tak, że do wygranej doprowadzi nas ciekawe zdjęcie. Wysiłek nie jest duży, a nagroda uzasadnia jego podjęcie. Nie zapominajmy jednak, że nie wygra ten, kto nic nie robi. Warto więc regularnie obserwować profil marki, która nas interesuje i reagować na informacje o realizowanych przez nią akcjach konkursowych.

Zostań testerem 

Nie ma chyba osoby, która nie byłaby zachwycona perspektywą otrzymania czegoś za darmo lub za niewielką opłatą. Mamy wówczas przeświadczenie, że nie tylko trafiliśmy na znakomitą okazję, ale i udało się nam ją wykorzystać. Jeśli więc chcemy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, a jednocześnie przysłużyć się społeczności, możemy brać udział w tych kampaniach, w których poszukuje się testerów sprzętu. Pozwoli to na zapoznanie się z urządzeniem, a czasem nawet na wypróbowanie go za darmo.

Więcej na swiezynki.pl >>

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *