Przedsiębiorca

Polska bezgotówkowa? Poznaj rewolucję w płatnościach!

Dorota Plichta
sie 2 2018

Polska bezgotówkowa

Niezależnie od tego, jaki biznes prowadzisz, na pewno zauważyłeś pewną tendencję. Klienci coraz częściej wybierają płatności bezgotówkowe zamiast transakcji gotówkowych. Dowiedz się więcej i poznaj program Polska Bezgotówkowa!

Polska bezgotówkowa – co powinieneś wiedzieć?

Polacy podczas zakupów wybierają płatności za pośrednictwem karty płatniczej. Jako symboliczną datę rewolucji w transakcjach można podać rok 2005, kiedy to znacząco wzrósł obrót płatności bezgotówkowych. Od tego momentu nieprzerwanie trwa rozwój tego rodzaju płatności, jak i całego segmentu. Przedsiębiorcy (w tym właściciele punktów handlowo-usługowych), coraz częściej traktują transakcje bezgotówkowe jako nieodzowną część prowadzenia biznesu. Warto wspomnieć, że czasem dochodzi do sytuacji, w której klient pomimo zainteresowania produktem bądź usługą rezygnuje z zakupu ze względu na ograniczenia związanie z płatnościami (brak płatności bezgotówkowych). Co prawda rośnie liczba terminali płatniczych w placówkach, jednak wciąż w wielu miejscach nie można przeprowadzić tego rodzaju transakcji (szczególnie w mniejszych miejscowościach).

Program Polska Bezgotówkowa – poznaj rozwiązanie problemu

Na początku tego roku z inicjatywy sektora publicznego, wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz Związku Banków Polskich wystartował program Polska Bezgotówkowa. Jego celem jest upowszechnienie oraz rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce. Program kierowany jest do mikro i małych przedsiębiorców, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie korzystali z transakcji bezgotówkowych w swoich placówkach. Aby wziąć udział w programie i skorzystać z jego pakietu korzyści, każdy przedsiębiorca musi przejść 4-etapowy proces – wybierasz terminal, wypełniasz zgłoszenie (m.in. informacje na temat Twojej firmy), weryfikacja (fundacja Polska Bezgotówkowa sprawdza twoje zgłoszenie oraz informuje o decyzji), a jeśli weryfikacja jest pozytywna, otrzymujesz przesyłkę. Dzięki jednemu z partnerów  fundacji Polska Bezgotówkowa (eService), każdy przedsiębiorca, który pozytywnie przejdzie proces weryfikacji, może otrzymać nawet do 3 darmowych terminali płatniczych, zostaje także „odciążony” z abonamentu za świadczenie usługi (płatności bezgotówkowe). Więcej informacji na temat programu Polska Bezgotówkowa znajdziesz na stronie https://bezgotowki.pl/o-programie/ . Wejdź i dowiedz się więcej!

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *