Natura i zdrowie

Nie truj się chipsami

Dorota Plichta
sty 4 2017

Jeśli ktoś jest fanem tej słonej przekąski nie może liczyć na szczupłą sylwetkę czy dobre zdrowie. Jak pokazują badania to właśnie chipsy zaśmiecają nasz organizm. Jednocześnie jest to bardzo popularna,  niezdrowa przekąska, która nie tylko będzie powodować u nas otyłość. Spożywając je regularnie można się narazić na wiele różnorakich problemów ze zdrowie. Na szczęście już ze sklepików szkolnych oraz automatów z przekąskami zaczęto je wycofywać, ponieważ jest rzeczą oczywistą, że dzieci i nastolatki bardzo chętnie po nie sięgały. Problem otyłości u dzieci stał się natomiast problemem o globalnym wymierze. Najwięcej takich problemów widać wśród dzieci z USA, Meksyku, Wielkiej Brytanii.

Mamy dla Was trzy podstawowe powodu, dla których nie warto spożywać smażonych w tłuszczu plastrów ziemniaków tak zwanych chipsów. Przede wszystkim powodują one otyłość. To produkt, który ma wysoką zawartość złego tłuszczu a do tego również duża dawka soli. Charakteryzują się wysoką energetycznością. Około 100 gram chipsów będzie dostarczać mniej więcej 550 kalorii (Czym zastąpić chipsy?). Dodatkowo są tam niebezpieczne dla naszego organizmu toksyny, które powodują raka. Między innymi chipsy w związku z tym, że są smażone w głębokim tłuszczu będą powiększać poziom akrylamidy w organizmie, która tak samo jak u palaczy może się stać przyczyną raka. Chipsy wpływają takżę na wyższy poziom cholesterolu a w ten sposób stają się składnikiem, który będzie nas narażał na poważne choroby z cholesterolem związane a więc takie problemy jak miażdżyca czy też choroba wieńcowa.

Z tych właśnie powodów po prostu warto będzie rezygnować z jedzenia tłuszczu. W ten prosty sposób mamy okazję dłużej pożyć i będzie można cieszyć się szczupłą sylwetką, dlatego warto to wykorzystywać. Natomiast zamiast chipsów postawić można na zdrowe przekąski takie jak świeże owoce czy warzywa, takie produkty jak wszelkie bakalie czy też samodzielnie przygotowywane musli. To składniki, dzięki którym łatwiej nam będzie zadbać o nasze zdrowie.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *