Przedsiębiorca

Rozszywacz - do czego się przydaje i jak kupić najlepszy?

Michał Wolański
lip 2 2018

rozszywacz

W biurach przydają się nie tylko duże sprzęty - jak drukarki, skanery czy komputery. Sporo spraw nie udałoby się tak szybko załatwić, gdyby na miejscu nie było i drobniejszych pomocy, jak na przykład rozszywacz. Jest co prawda mniej popularny niż zszywacz - a wiele osób wręcz nie wie o jego istnieniu - jednak jest urządzeniem bardzo przydatnym i jako taki powinien się znaleźć w każdym biurze. Kto zastanawia się nad zakupem rozszywacza, zapewne będzie zainteresowany faktem, że można go znaleźć w różnych rodzajach. Tekst powstał dla wszystkich, którzy chcą sobie ułatwić życie i chcieliby się dowiedzieć jak taki rozszywacz działa oraz jaki najlepiej jest wybrać? 

Rozszywacz - znany od dawna

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tak jak istnieje zszywacz, pozwalający spiąć ze sobą pliki kartek, tak powstał również i rozszywacz, do usuwania owych zszywek. Można to oczywiście robić ręcznie,  innymi metodami, ale kto próbował najlepiej wie, że nie jest to łatwe i zajmuje nieco czasu. Przy okazji i kartki mogą się zniszczyć, albo mogą na nich po prostu powstać nieestetyczne ślady - a przecież czasem spinamy w ten sposób jakieś ważne dokumenty. Rozszywacz jest więc zdecydowanie lepszą opcją! Urządzenie - choć tak mało znane przez wielu Polaków - powstało jeszcze w roku 1969, opatentowane przez Josepha A. Foitle. Dzięki niemu zszywki z papieru można usunąć bez szarpania i wydzierania - wszystko jest proste i szybkie, jeśli tylko dana osoba umie się rozszywaczem poprawnie posługiwać. 

rozszywacz jak działa

Rozszywacz biurowy z oferty alibiuro.pl

Rozszywacz - jak działa?

Zasada działania rozszywacza opiera się na dźwigni. Rozszywacz posiada formę specjalnych szczęk, które zaciskają się na zszywce i wyciągają ją. Z uwagi na swój charakterystyczny wygląd jest też znany jako "szczęki teściowej", choć to oczywiście nieoficjalne, raczej zabawne określenie. Jeśli konstrukcja jest odpowiednio solidna, rozszywacz jest w stanie działać tak samo dobrze przez długi czas - eksploatacja nie jest dla niego problemem, a jego cena jest niska, więc to i tak inwestycja na raczej długie lata. Oczywiście, im lepszej jakości sprzęt, tym dłużej będzie działał poprawnie. Ponieważ więc ceny nie są specjalnie wysokie, warto wybrać odpowiednią markę - czy to do swojego biura, czy też do prywatnego użytku, bo rozszywacze są przecież spotykane także i w domach. 

Rozszywacz - jaki wybrać? 

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów rozszywaczy. Najczęściej można je kupić w całym zestawie wraz ze zszywaczem, ale spotyka się często także wersje osobne. Wielkości są różne - dostosowane do wyciągania małych i dużych zszywek. Przy zakupie warto zwracać szczególną uwagę na materiał, z jakiego urządzenie zostało wykonane. Musi być on odpowiednio mocny i odporny - to gwarantuje poprawną, solidną pracę. Obudowa i same szczęki muszą być wytrzymałe, dlatego nie produkuje się ich z plastiku czy drewna, a z metalu. Oczywiście, różnią się między sobą również kolorem - można zdecydować się na czerwony, niebieski, czarny, brązowy... Przegląd dostępnych wersji jest bardzo szeroki. Niewątpliwie jest to jednak urządzenie, które warto mieć!

Udostępnij