Przedsiębiorca

Rozszywacz - do czego się przydaje i jak kupić najlepszy?

Michał Wolański
lip 2 2018

rozszywacz

W biurach przydają się nie tylko duże sprzęty - jak drukarki, skanery czy komputery. Sporo spraw nie udałoby się tak szybko załatwić, gdyby na miejscu nie było i drobniejszych pomocy, jak na przykład rozszywacz. Jest co prawda mniej popularny niż zszywacz - a wiele osób wręcz nie wie o jego istnieniu - jednak jest urządzeniem bardzo przydatnym i jako taki powinien się znaleźć w każdym biurze. Kto zastanawia się nad zakupem rozszywacza, zapewne będzie zainteresowany faktem, że można go znaleźć w różnych rodzajach. Tekst powstał dla wszystkich, którzy chcą sobie ułatwić życie i chcieliby się dowiedzieć jak taki rozszywacz działa oraz jaki najlepiej jest wybrać? 

Rozszywacz - znany od dawna

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tak jak istnieje zszywacz, pozwalający spiąć ze sobą pliki kartek, tak powstał również i rozszywacz, do usuwania owych zszywek. Można to oczywiście robić ręcznie,  innymi metodami, ale kto próbował najlepiej wie, że nie jest to łatwe i zajmuje nieco czasu. Przy okazji i kartki mogą się zniszczyć, albo mogą na nich po prostu powstać nieestetyczne ślady - a przecież czasem spinamy w ten sposób jakieś ważne dokumenty. Rozszywacz jest więc zdecydowanie lepszą opcją! Urządzenie - choć tak mało znane przez wielu Polaków - powstało jeszcze w roku 1969, opatentowane przez Josepha A. Foitle. Dzięki niemu zszywki z papieru można usunąć bez szarpania i wydzierania - wszystko jest proste i szybkie, jeśli tylko dana osoba umie się rozszywaczem poprawnie posługiwać. 

rozszywacz jak działa

Rozszywacz biurowy z oferty alibiuro.pl

Rozszywacz - jak działa?

Zasada działania rozszywacza opiera się na dźwigni. Rozszywacz posiada formę specjalnych szczęk, które zaciskają się na zszywce i wyciągają ją. Z uwagi na swój charakterystyczny wygląd jest też znany jako "szczęki teściowej", choć to oczywiście nieoficjalne, raczej zabawne określenie. Jeśli konstrukcja jest odpowiednio solidna, rozszywacz jest w stanie działać tak samo dobrze przez długi czas - eksploatacja nie jest dla niego problemem, a jego cena jest niska, więc to i tak inwestycja na raczej długie lata. Oczywiście, im lepszej jakości sprzęt, tym dłużej będzie działał poprawnie. Ponieważ więc ceny nie są specjalnie wysokie, warto wybrać odpowiednią markę - czy to do swojego biura, czy też do prywatnego użytku, bo rozszywacze są przecież spotykane także i w domach. 

Rozszywacz - jaki wybrać? 

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów rozszywaczy. Najczęściej można je kupić w całym zestawie wraz ze zszywaczem, ale spotyka się często także wersje osobne. Wielkości są różne - dostosowane do wyciągania małych i dużych zszywek. Przy zakupie warto zwracać szczególną uwagę na materiał, z jakiego urządzenie zostało wykonane. Musi być on odpowiednio mocny i odporny - to gwarantuje poprawną, solidną pracę. Obudowa i same szczęki muszą być wytrzymałe, dlatego nie produkuje się ich z plastiku czy drewna, a z metalu. Oczywiście, różnią się między sobą również kolorem - można zdecydować się na czerwony, niebieski, czarny, brązowy... Przegląd dostępnych wersji jest bardzo szeroki. Niewątpliwie jest to jednak urządzenie, które warto mieć!

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *