Dom

Kołdra obciążeniowa a menopauza

Michał Wolański
sie 29 2017

menopauza

Poprzez menopauzę rozumie się ostateczne ukończenie miesiączkowania, które wiąże się z wygaszeniem aktywności pęcherzykowej jajników, a co za tym idzie – obniżeniem stężenia estrogenów we krwi. Do innych jej objawów zaliczyć można uderzenia gorąca, wahania nastroju oraz obniżenie libido. Najczęściej pojawia się ona około 50 – 51 roku życia.

kołdra obiążeniowa

Główne objawy menopauzy

Na skutek menopauzy, w kobiecym organizmie stopniowo dochodzi do zmian w stężeniach hormonów płciowych – rosną stężenia FSH (hormonu folikulotropowego) oraz LH (hormonu luteinizującego), co, jak zostało powyżej wspomniane, przyczynia się do redukcji stężenia estrogenów. Stopniowo dochodzi do utraty płodności, cyklów bezowulacyjnych, a krwawienia miesiączkowe stają się coraz bardziej nieregularne.

Do najpopularniejszych objawów menopauzy zalicza się:

Zmiany zanikowe pochwie oraz cewce moczowej, czego skutkiem może być uczucie swędzenia, pieczenia i suchości w pochwie, nawracające zakażenie układu moczowego i nietrzymanie moczu

Wzrost podatności na różnego rodzaju infekcje intymne

Rozdrażnienie, obniżenie i wahania nastroju, płaczliwość

Występowanie objawów wypadowych, którym towarzyszą uderzenia gorąca oraz kołatania serca (najczęściej występują one wieczorem oraz w nocy)

Pogorszenie jakości snu i bezsenność (wiąże się to z redukcją stężenia melatoniny wydzielanej przez szyszynkę)

Obniżenie gęstości kości

Problemy z pamięcią i koncentracją

Redukcja zawartości kolagenu w skórze

Wzrost ciśnienia tętniczego

Zwiększenie skłonności do powikłań zakrzepowych

Niekorzystne zmiany metaboliczne, które skutkują między innymi podwyższeniem stężenia cholesterolu LDL oraz wzrostem skłonności do rozwoju nadwagi, otyłości i cukrzycy typu 2

Wzrost zachorowalności na niektóre choroby oczu, jak zespół suchego oka czy zwyrodnienie plamki żółtej

Łagodzenie objawów menopauzy przy pomocy kołdry obciążeniowej

Gdy wymienione powyżej objawy menopauzy zaczynają utrudniać codzienne funkcjonowanie, najczęściej sięgamy po środki uspokajające lub nasenne. Te jednak mogą okazać się nie skuteczne, z czasem przestać działać, a niekiedy nawet uzależnić. Doskonałą, a co ważne – w 100 procentach zdrową alternatywą dla nich jest kołdra obciążeniowa. Wywierany przez nią na mięśnie oraz ścięgna głęboki nacisk sprawia, że ciało szybko rozluźnia się, ograniczeniu ulegają jego mimowolne ruchy takie, jak drżenie, a co za tym idzie – znacznie łatwiejsze staje się uspokojenie i wyciszenie. Jak pokazały liczne badania, osoby śpiące pod kołdrą obciążeniową na drugi dzień czuły się o wiele bardziej wyspane i wypoczęte, a ich sen był bardziej spokojny i niczym nie przerwany. Produkt ten wykorzystać można także w trakcie krótkich, kilkunastominutowych drzemek w ciągu dnia. Kołdry obciążeniowe stosowane są również u osób borykających się z nerwicą lękową czy depresją oraz w terapii dzieci z zaburzeniami psychofizycznymi takimi, jak ADHD, zespół Aspergera czy autyzm.

Artykuł przygotowany we współpracy z https://senso-rex.com/pl/ 

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *