Rodzina

Wyprawka dla dziecka - potrzebne akcesoria

Michał Wolański
cze 23 2022

Zbliżający się termin porodu to sygnał dla przyszłej mamy, że czas najwyższy spakować torbę, która będzie niezbędna dla maluszka w szpitalu. Jakie akcesoria dla dzieci są konieczne, by wyprawka była kompletna? 

Kiedy przygotować wyprawkę do szpitala? 

Pakowanie wyprawki do szpitala tuż przed porodem nie jest najlepszym pomysłem. Warto wcześniej się przygotować. Dzięki temu przyszła mama będzie spokojna, że zabrała wszystkie akcesoria dla dziecka, które są niezbędne. 

Torba powinna być przygotowana od 36 tygodnia ciąży. Warto schować ją w miejscu, które zna partner, by w razie konieczności szybkiego udania się do szpitala nie tracić czasu na jej szukanie.

Co zapakować?

Torba z wyprawką to rzeczy zarówno dla mamy, jak i dla noworodka. 

Akcesoria dla dzieci, które są niezbędne w pierwszych chwilach po porodzie to przede wszystkim jednorazowe pieluchy. Warto zabrać około 20-30 sztuk. Konieczne jest również wszystko, co będzie potrzebne do przewijania malucha. Chusteczki nawilżane, krem przeciw odparzeniom oraz kosmetyki dla malucha do mycia. Ważne, by przyszła mama wybierała kosmetyki, które są naturalne. Nie zawierają barwników i substancji zapachowych, które mogą uczulić wrażliwą skórę dziecka. 

Niezbędne akcesoria dla dzieci, które trzeba mieć w szpitalu to ubranka, które muszą być dostosowane do pory roku. Koniecznie należy przygotować body ( najlepiej rozpinane z przodu, by mama nie czuła strachu ubierając swoje maleństwo), pajacyki oraz kaftaniki. Wszystkiego powinno być nie mniej niż 3 komplety. 

Ważna jest również czapeczka, która chroni główkę dziecka. 2 pary skarpetek oraz rękawiczki „niedrapki”, którymi zabezpieczymy rączki dziecka, by się nie podrapało. 

Nie zależnie od tego czy poród ma się odbyć latem czy w zimniejsze miesiące maluszek będzie potrzebowała kocyka lub rożka, w którym mama będzie mogła go nosić. Konieczne są również pieluchy tetrowe, które maleństwo będzie miało do osłony przed słońcem lub do przytulania. 

Akcesoria dla dziecka na wyjście ze szpitala

Koniecznie trzeba pamiętać, że dziecko musi być również przygotowane do powrotu do domu. 

Wybierając akcesoria dla dzieci, które są niezbędne na powrót nie można zapomnieć o foteliku do samochodu, który gwarantuje dziecku bezpieczeństwo. 

Odzież należy dostosować do pory roku. Zimą nie może zabraknąć ciepłego kombinezonu, czapki oraz rękawiczek. Konieczne jest również wyposażenie wózka w ocieplany śpiworek, który ochroni maleństwo nawet w czasie dużego mrozu. 

Ważne jest, by młodzi rodzice pamiętali, że skóra dziecka jest bardzo delikatna. Należy ją chronić nie tylko przed słońcem, ale również przed mrozem. 

Latem należy zabezpieczyć dziecko przed słońcem. Delikatna czapeczka, ażurowy kocyk oraz krem chroniący przed słońcem to konieczność. Część rodziców zabezpiecza budę wózka pieluchami tetrowymi. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Dziecko nie ma bezpośredniego kontaktu ze słońcem, ale jest utrudniony dostęp tlenu do wózka. Maleństwu będzie trudno swobodnie oddychać.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *