Technika

Auto Detailing – SPA dla Twojego samochodu

Dorota Plichta
sty 25 2017

Auto detailing

Samochód to dzisiaj coś więcej niż pojazd służący do szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce. Do wyboru jego wyposażenia, wyglądu czy kolorystyki podchodzi się z dużą starannością. Każdy kierowca pragnie, aby jego wóz odzwierciedlał jego osobowość i był jego swego rodzaju wizytówką. Pomocny bywa w tym przypadku Auto Detailing, który sprawia, że każdy szczegół samochodu jest perfekcyjny.

Idealny wygląd

Każdy nowy samochód to ogromna inwestycja i nie zawsze można sobie na nią pozwolić tak często, jak się o tym marzy. Tymczasem codzienne użytkowanie pojazdu nie pozostaje obojętne ja jego wygląd. Z miesiąca na miesiąc auto zaczyna coraz mniej przypominać to, które wyjechało z salonu samochodowego. Auto Detailing to sposób na doprowadzenie samochodu do stanu, który nie tylko cieszy oczy, ale daje jego właścicielowi ogromną satysfakcję z jazdy pojazdem będącym obiektem pożądania innych.

Auto detailing to proces kompleksowej renowacji oraz konserwacji pojazdu i jego elementów, który podnosi jego walory użytkowe i estetyczne. Definicja ta jest jednak bardzo ogólna i nie do końca oddaje sedno Auto Detailingu. Trzeba włożyć naprawdę sporo pracy, aby samochód wyglądał perfekcyjnie. Auto Detailing to kompleksowa kosmetyka pojazdu, po zakończeniu której prezentuje się on jak nowy. Każdy element auta, zarówno w środku, jak i na zewnątrz, poddawany jest dogłębnej renowacji. Liczy się w zasadzie każdy szczegół, czyści się nawet komorę wlewu paliwa czy usuwa ślady rys na lakierze i innych elementach wewnętrznych. Efektem końcowym są nie tylko niesamowite walory estetyczne, ale podniesiona zostaje równocześnie wartość rynkowa pojazdu. Korzyści są więc ogromne, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie.

car detailing

Stopniowe dążenie do ideału

Okazuje się, ze klasyczna myjnia to za mało. Przed polerowaniem i zagruntowaniem poszczególnych elementów samochodu ma miejsce jego dokładne mycie. Na tym etapie usuwa się jak największą ilość zanieczyszczeń i nalotów które nagromadziły się na skutek codziennego użytkowania pojazdu oraz jego bezpośredniego kontaktu z insektami. Dokładnie czyści się szyby, karoserię, gumowe uszczelki oraz wszystkie elementy wykończeniowe auta, łącznie z jego logo. Myje się również koła, nadkola czy felgi.

Czytaj również: Glinka do lakieru samochodowego, czyli car spa dla Twoich czterech kółek >>

Do czyszczenia lakieru wykorzystywane są miękkie i delikatne ściereczki, które są dla karoserii całkowicie bezpieczne i nie powodują nawet najmniejszych zarysowań. Inne zanieczyszczenia usuwa się za pomocą specjalnej, przeznaczonej dot ego celu glinki. Następny etap to polerowanie, na skutek którego lakier ma osiągnąć idealny wygląd. Później następuje jeszcze woskowanie, podczas którego wykorzystywane są różnego rodzaju woski, w zależności od indywidualnych preferencji. Dzięki temu można uzyskać długotrwałą warstwę ochronną oraz nadać lakierowy blask i wyjątkowy połysk. Na końcu pozostają jeszcze detale, które również poleruje się. Gdy z zewnątrz samochód prezentuje się już idealnie, przechodzi się do jego wnętrza. Tapicerka poddawana jest specjalistycznemu praniu, usuwane są z niej wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. Na końcu powierzchnie zabezpieczane są specjalnymi preparatami, które są skuteczną ochroną przed starzeniem, a ponadto podnoszą walory estetyczne wnętrza pojazdu. Każdy elementy czyszczony jest w taki sposób, aby efekt końcowy w maksymalnym stopniu zadowolił właściciela samochodu.

W rezultacie Auto Detailingu samochód zyskuje nowe życie i prezentuje się jakby dopiero co wyjechał z salonu samochodowego.

 

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *