Technika

Pomysł na prezent dla majsterkowicza

Dorota Plichta
mar 19 2018

majsterkowicz

Urodziny, imieniny, Święta Bożego Narodzenia czy też Walentynki to wydarzenia, które warto uczcić prezentem. Jeżeli mamy w domu majsterkowicza, możemy go obdarować funkcjonalnymi narzędziami, które nie tylko są praktyczne, ale także dzięki nowoczesnemu designowi doskonale się prezentują. Jaki sprzęt wybrać spośród tak wielu możliwości dostępnych na rynku?

Użyteczne elektronarzędzia

Dla wielbicieli majsterkowania szczególnie przydatne mogą okazać się elektronarzędzia. Ułatwiają one wykonywanie różnorodnych prac. Są również poręczne i łatwe w użyciu, a dzięki szerokiej gamie akcesoriów pozwalają skompletować niezwykle użyteczny zestaw, który nawet w warunkach domowych pozwoli osiągnąć profesjonalne rezultaty pracy.

Oto propozycje prezentów dla majsterkowicza z kategorii elektronarzędzi:

  1. wiertarka – urządzenie to stanowić powinno podstawowy element wyposażenia skrzynki narzędziowej majsterkowicza. Stanowi zatem doskonały pomysł na upominek, gdyż mamy pewność, iż na pewno będzie używane.

Wybierając sprzęt, musimy zastanowić się nad częstotliwością jego użytkowania. Jeżeli przewidujemy, iż obdarowany będzie go używał rzadko – kilka razy do roku – wówczas nie warto przepłacać i wybrać urządzenie amatorskie. Będzie ono miało niższą cenę, a co za tym idzie słabsze parametry użytkowe – mniejszą moc oraz ograniczoną odporność na uszkodzenia mechaniczne i przeciążenia podczas pracy. Sprawdzi się jednak doskonale do niezbyt wymagających zadań.

Jeśli zaś wiemy, iż wiertarka będzie często wykorzystywana do obróbki zróżnicowanych materiałów, warto zastanowić się nad kupnem sprzętu półprofesjonalnego i profesjonalnego. Charakteryzuje się on znacznie większą mocą, przekraczającą nawet 1000 W, co pozwala na wykorzystanie sprzętu na różne sposoby, zwłaszcza jeśli wraz ze sprzętem podarujemy zestaw użytecznych wierteł do obróbki różnorodnych materiałów.

  1. wkrętarka – to kolejny sprzęt, który może okazać się niezwykle przydatny dla majsterkowicza. W porównaniu z wiertarką ma niższą moc i zwykle umożliwia jedynie wkręcanie i wykręcanie wkrętów, jest jednak tańsza i lżejsza. Mała waga i nieduże rozmiary przekłada się na większą mobilność sprzętu, co dla wielu majsterkowiczów jest istotną cechą.

Szczególnie polecanym modelem jest wkrętarka akumulatorowa. Umożliwia ona pracę w różnych pozycjach i nietypowych miejscach, zwłaszcza jeśli wybierzemy wariant wyposażony w obrotową głowicę. Jeżeli chcemy, aby wkrętarka miała nieco bardziej uniwersalne zastosowanie, zdecydujmy się na model mający dodatkową funkcję wiercenia.

Niezależnie od tego, na którą z powyższych opcji się zdecydujemy, warto przeanalizować następujące parametry:

  • rodzaj zasilania,
  • moc urządzenia,
  • moment obrotowy,
  • liczba biegów,
  • maksymalna średnica wiercenia,
  • waga,
  • czas pracy, jeśli zdecydowaliśmy się na urządzenie wyposażone w akumulator,
  • akcesoria dodatkowe, w tym wszelkiego rodzaju nakładki, końcówki czy też funkcje takie jak zmiana kierunków obrotu czy też poziomica laserowa.

Wszystkie te aspekty wpływają na funkcjonalność urządzenia i determinują to, czy przeznaczony jest do użytku domowego czy też można go wykorzystywać w profesjonalny sposób. Jeżeli nie do końca wiemy, na którą opcję się zdecydować i jednocześnie chcemy, aby nasz prezent był uniwersalny, wówczas warto wybrać rozwiązanie pośrednie, czyli wiertarko-wkrętarkę.

Sprzęt ten łączy w sobie funkcje obydwu urządzeń, jest praktyczne i na pewno przyda się każdemu majsterkowiczowi, gdyż może być wykorzystywane na różne sposoby. Stanowi zatem doskonały pomysł na prezent.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *