Inne

Jakie perfumy spełnią oczekiwania nastolatków?

Dorota Plichta
kwi 6 2018

Chloe

Nastolatkowie coraz więcej uwagi poświęcają dbaniu o swój wygląd i wizerunek. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, aby atrakcyjnie i świeżo pachnieć. Liczy się nie tylko higiena, ale również stosowane perfumy. Jakie zapachy będą odpowiadać dorastającym dziewczynom i chłopcom?

Perfumy dla nastolatków

Jeżeli zauważymy, że nasza dorastająca pociecha zaczyna nam podkradać perfumy, to znak, iż koniecznie musimy sprezentować jej własny zapach. Kompozycje przeznaczone dla dorosłych nie są bowiem odpowiednie dla nastolatków. Mogą być dla nich po prostu „za ciężkie” i zbyt wyraziste.

Ekspert sklepu Amfora.pl radzi, aby decydować się na bukiety świeże, lekkie i radosne, które zawierają nuty cytrusowe, owocowe, kwiatowe oraz wodne. Takie zapachy doskonale energetyzują i nastrajają pozytywnie na cały dzień. Co więcej, utrzymują się przez stosunkowo długi czas.

W przypadku:

  • nastolatki – doskonale sprawdzą się perfumy zawierające w swym składzie nuty kwiatowe i owocowe. Jeżeli zależy nam głównie na świeżości, powinniśmy sięgnąć po zapachy cytrusowe. Doskonale sprawdzają się również nuty waniliowe i karmelowe.
  • nastolatka – dobrym rozwiązaniem będą perfumy, gdzie dominują nuty cytrusowe, zielone i morskie. Doskonale odświeżają one skórę i energetyzują. Będą odpowiednie zarówno latem, jak i zimą.

Lekkie i świeże kompozycje zwykle znajdują się w asortymencie renomowanych marek, takich jak Puma, Adidas, Mexx, Lacoste czy też Playboy. Dla nastolatków odpowiedne będą również marki celebrytów.

Co znaczy EDC?

Na opakowaniach perfum często możemy spotkać się z oznaczeniami EDC czy też EDP. Co one nam mówią i czy warto na nie zwracać uwagę podczas wyboru zapachu dla nastolatka lub nastolatki? Oznaczenia te informują o stężeniu substancji zapachowych i tak na rynku znajdziemy:

  • mgiełki do ciała – zawierają od 0 do 3% substancji zapachowych. Doskonale orzeźwiają skórę, dając jej przyjemny chłód. Zwykle stosowane są latem. Ich zapach utrzymuje się najkrócej.
  • EDC, czyli Eau de Cologne – to wody kolońskie. Zawierają od 3 do 5% substancji zapachowych. Stosunkowo krótko utrzymują się na skórze, a ich zadaniem jest głównie jej odświeżenie. W ich składzie zwykle znajdziemy atrakcyjne nuty owoców cytrusowych i wetiwer. Kompozycje tego typu nie są jednak przeznaczone dla nastolatków. Zwykle są bowiem lekko duszące i „poważne”.
  • EDT, czyli Eau de Toilette – to wody toaletowe – jedne z najchętniej wybieranych opcji. Zazwyczaj zawartość substancji zapachowych waha się w nich od 5 do 10%, czasem osiągając 12%. Jeżeli szukamy perfum odpowiednich dla nastolatka, woda toaletowa będzie dobrym wyborem. Ładnie pachnie, przez stosunkowo długi czas utrzymuje się na skórze, a przy tym nie jest zbyt mocna.
  • EDP, czyli Eau de Parfum – czyli wody perfumowane. Zawierają od 10 do 15% substancji zapachowych – maksymalnie 18%. Długo utrzymują się na skórze, toteż często wybierane są przez dziewczęta i kobiety. Podobnie jak wody toaletowe cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących.
  • Parfum/Perfume – czyli po prostu perfumy. Zawierają od 20 do 40% substancji zapachowych, przez co niezwykle długo utrzymują się na skórze.
  • Extrait de Parfum – to z kolei ekstrakty perfum zawierające od 44 do 60% substancji zapachowych. Są najsilniejsze, a co za tym idzie najtrwalsze. Nie dziwi zatem fakt, że spośród wszystkich wymienionych opcji ich cena jest najwyższa.

Wybierając perfumy dla nastolatków, warto wziąć pod uwagę stężenie substancji zapachowych. W przypadku chłopców dobrym rozwiązaniem są wody toaletowe. Dziewczyny zaś bardziej preferują wody perfumowane, które pachną nieco intensywniej i dłużej utrzymują się na skórze.

Podsumowując, na rynku znajdziemy wiele różnorodnych zapachów. Urzekają one nie tylko piękną wonią, ale również stylowymi flakonami, które pięknie się prezentują. Najważniejszą kwestią jest jednak to, aby zapach po prostu podobał się nastolatkowi. Warto zatem poznać jego upodobania lub spróbować dopasować perfumy do osobowości i charakteru osoby obdarowywanej.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *