Dom

Lampy, które wprowadzą do twojego domu przytulną atmosferę

Robert Michoń
lip 3 2017

lampy

Chcesz, aby w twoim domu zagościła kameralna, przytulna atmosfera? Duże znaczenie w jej kreowaniu ma odpowiednie oświetlenie. Zapraszamy do sprawdzenia razem z nami, jakie lampy sprawdzą się w tej roli najlepiej.

Przytłumione, rozproszone światło, które dyskretnie podkreśla piękno aranżacji wnętrza po zmroku. Doskonałe wtedy, gdy chcemy wypocząć od trudów codzienności, zrelaksować się i zapomnieć o całym świecie. Osiągnięcie takiego właśnie efektu wcale nie jest bardzo trudne. W sklepach znajdziemy mnóstwo ciekawych lamp, które nam w tym pomogą.

W praktycznie każdym wnętrzu znajduje się lampa sufitowa – jest ona traktowana jako lampa dająca ogólne, jasne oświetlenie, dlatego wyposażana jest w mocne żarówki. Dzięki niej światło może dotrzeć do każdego zakątka pomieszczenia. Z nią nie uzyskamy jednak pożądanego rezultatu. W tym najlepiej sprawdzają się lampy stojące – podłogowe oraz stolikowe, a także lampki dekoracyjne w postaci sznurów do zawieszenia.

Jeżeli dobieramy oświetlenie do salonu, pamiętajmy o tym, że dodatkowe źródła światła mają tu znaczenie nie tylko pod kątem estetyki, ale i są praktyczne, na przykład lampa podłogowa ustawiona przy fotelu lub sofie będzie pomocna w czytaniu. Wybierzmy wtedy taką z regulowanym ramieniem, które pozwoli na skierowanie snopu światła w odpowiedni kierunek.

Do wprowadzenia przytulnego oświetlenia świetnie sprawdzają się też lampy z papierowymi kloszami – ładnie rozpraszają światło, a także lampki stojące – tutaj wybór mamy ogromny, począwszy od tych w stylu francuskim czy nowojorskim, poprzez minimalistyczne, a skończywszy na tradycyjnych. Warto sprawdzić lampy Philips, ponieważ w ofercie tego producenta znajdziemy wiele ciekawych modeli.

Również możemy wybrać sznury lampek – to jeden z ostatnich hitów w aranżacji wnętrz. Lampki Cotton Ball Lights czy industrialne sznury z żarówkami świetnie sprawdzają się w różnych przestrzeniach i po włączeniu wprowadzają do wnętrz magiczną atmosferę. Nie zapominajmy też o lampionach i świecach, które możemy obecnie zakupić także w bezpiecznej wersji LED.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *