Inne

Na co zwrócić uwagę wybierając salę weselną?

Michał Wolański
lis 28 2016

Po wyborze sali weselnej bardzo ważne jest, aby spisać umowę, która będzie zawierać wszystkie ważniejsze punkty  zobowiązań ze strony organizatorów  i Nowożeńców.
Co przede wszystkim powinno się zawrzeć w takie umowie i na co zwracać szczególną uwagę?

Z pewnością jest to kwestia daty, godziny, kwoty pieniężnej, ustalonego menu i obsługi kelnerskiej.  W praktyce niestety zdarzało się, że pomimo wcześniejszych ustaleń i zapewnień, w trakcie przyjęcia okazywało się, ze niestety wszystko jest inaczej niż zostało to zaplanowane.

W treści umowy należy zapisać jako podstawowe informacje dane osób które zawierają umowę oraz  kwotę pieniężną ustaloną wspólnie za wszystkie punkty organizacji przyjęcia. Sprawdźmy dokładnie czy umowa przygotowana przez prowadzących wybrany lokal nie zawiera klauzuli, umożliwiającej podniesienie zapisanej kwoty w jakiś okolicznościach, na które nie zawsze mamy wpływ.  Do tego musimy dokładnie wpisać datę do kiedy musimy potwierdzić finalną ilość gości, sprawdzić jaka kwota będzie liczona w przypadku menu za dzieci oraz czy sala weselna posiada cały odpowiedni sprzęt do organizacji przyjęcia. W umowie ustalmy sposób płatności, jej termin i sposób zapłaty (gotówka czy przelew). Jeśli w obiekcie jaki chcemy wynająć na przyjęcie znajduje się kilka sal, to ustalmy z góry w umowie która salę wybieramy i czy będziemy korzystać np. z ogródka, tarasu lub placu zabaw dla dzieci, oraz to czy będziemy mogli z nich korzystać na wyłączność bez osób postronnych. 

sala na wesele w hotelu conrad

Bardzo ważnym punktem jest zapis o ustalonym menu. Zapiszmy ile i jakich będzie ciepłych i zimnych posiłków, sałatek, półmisków z wędliną, z ciastami i owocami, czy zostanie przewidziany szwedzki stół, oraz czy będą wydawane porcje słodkości dla gości na pożegnanie  specjalnie przygotowane i opakowane. Inną kwestią są napoje i alkohol. Z góry ustalmy czy przyniesiemy je sami we własnym zakresie, czy tez będziemy polegać na dostawie d organizatorów przyjęcia. W tym drugim przypadku ustalmy także ceny i ile będziemy dopłacać za dodatkowe napoje, natomiast jeśli sami zorganizujemy alkohol, ustalmy kto będzie miał do niego dostęp i kto będzie dysponował zapasem.
Osobnym tematem są także słodkie ciasta i torty, ponieważ mogą stanowić poważny dodatek do ceny jeśli będą organizowane przez właścicieli sali. Musimy dokładnie określić czy sami będziemy starać się o dostawę słodkich ciast,  jak mają być rozdysponowane oraz przywiezione na salę. Tak samo przygotujmy zapis dotyczący owoców. 

Sprawdźmy także dekoracje sali, czy nie będzie za nią dodatkowej opłaty.  Dopytajmy także o klimatyzację i opłatę za nią.  Ustalmy tez z góry koszt obsługi kelnerskiej oraz czy będzie organizowane powitanie Nowożeńców, jeśli tak to czy nie będziemy za to obciążeni dodatkowymi kosztami.

Szukając sali weselnej nie zapominajmy również o pokojach dla gości. Przykładowa oferta pokojów i apartamentów dla gości weselnych hotelu Conrad w Krakowie

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *