Dom

Meble do pokoju chłopięcego

Dorota Plichta
gru 21 2021

​Każdy z rodziców prędzej czy później, będzie musiał zmierzyć się z urządzaniem pokoju dla swojego dziecka. Pamiętajmy o tym, że pokoje dla chłopca i dziewczynki będą się różniły. Dlatego warto sprawdzić, na jakie cechy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jeżeli przed nami stoi wyzwanie umeblowania pokoju dla synka.

Cechy idealnego pokoju dla chłopca

To co mogłoby się wydawać dla nas oczywiste, niekoniecznie jest oczywiste dla naszego dziecka. I odwrotnie - to co jest oczywiste dla naszego synka, my nawet czasem o tym nie pomyślimy podejmując pewnych decyzji względem niego. Dlatego urządzając pokój dla naszego szkraba pod żadnym pozorem nie powinniśmy patrzeć na takie zadanie tylko i wyłącznie z perspektywy rodzica. Zatem, sprawdźmy co dla naszego synka będzie najważniejsze przy wybieraniu mebli dla naszego szkraba? Uwaga, porady pisane są z lekkim przymrużeniem oka!

Na co zwrócić uwagę z perspektywy dziecka przy wyborze mebli:

  • - Czy łóżko wytrzyma od skakania? - jest to niezwykle ważne! Pamiętajmy o tym, że nasze dzieci nie tylko śpią w swoich łóżkach, ale również chętnie się w nich bawią, a nawet po nich skaczą. Dlatego musimy mieć całkowitą pewność, że meble dziecięce są wytrzymałe, a wszystkie elementy ze sobą bezpiecznie złączone.
  • - Czy meble są wystarczająco kolorowe? - brak kolorów w pokoju dziecięcym jest oczywiście możliwy, ale wyobraźmy sobie takie miejsce oczami dziecka. Maluchy uwielbiają otaczać się kolorami, świecidełkami i swoimi ulubionymi wzorami. Dlatego sprawdźmy, jakie barwy podobają się naszemu synkowi najbardziej. Nie bądźmy zaskoczeni, jeżeli to nie będzie tylko niebieski.
  • - Czy meble będą w samoloty? - to jest oczywiście tylko przykład sposobu myślenia małego dziecka. Wszyscy jednak wiemy, że ulubione bajki potrafią zdominować większość wyborów naszego synka. Dzieci marzą o tym, by wszystko mieć w autka, samoloty, dinozaury. To właśnie dlatego w naszym sklepie internetowym meblezbajki.pl można zobaczyć obszerną kolekcję mebli Bajka. W tej kolekcji dla chłopca znajdziemy idealne propozycje takie jak Dinusie, Monster Crusher, Indianie, czy też Animal Soccer.

Wysokiej jakości meble dla chłopca

Gdy już wiemy dokładnie na czym zależy naszemu synkowi, to naszym zadaniem tak naprawdę będzie dokonanie ostatecznego wyboru. Wiemy, że meble powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału, a także w pełni bezpieczne, dzięki czemu nawet największe rozbrykanego synka nie będą stanowić dla niego żadnego zagrożenia.

Ponadto wiemy już na jakie kolory oraz grafiki zwracać uwagę, aby nasze dziecko czuło się w swoim pokoju, jak w prawdziwej bajce. Łącząc te wszystkie informacje, nie będziemy mieli już problemu z wybraniem idealnego zestawu dla naszego malucha. Kompletując meble dedykowane dla chłopca, możemy być przekonani, że jego pokój zamieni się wyjątkowe miejsce, w którym nasz synek będzie chętnie wypoczywał, a także odrabiał lekcje. W końcu dla rodziców najważniejszym zadaniem jest uważne słuchanie swojego dziecka, dzięki czemu wybór mebli do jego pokoju nie będzie stanowić już żadnego problemu.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *