Rodzina

Nauka w Anglii. Dlaczego warto posłać dziecko do angielskiej szkoły?

Michał Wolański
sty 23 2018

nauka

Coraz więcej Polaków decyduje się na posłanie dziecka do angielskiej szkoły średniej. Nauka w Anglii otwiera przed nastolatkiem wiele możliwości i daje mu okazję do poznania języka w stopniu zaawansowanym. Sprawdź, dlaczego warto umożliwić dziecku naukę w angielskiej szkole średniej.

Szkoła średnia w Anglii

Młodzież w wieku 15-18 lat może wyjechać do Anglii, by rozpocząć lub kontynuować naukę w szkole średniej. Szkoła średnia w Anglii umożliwi nastolatkowi zaznajomienie się z angielskimi standardami, pogłębi jego wiedzę o świecie i będzie świetnym startem w dorosłość. Poza tym w angielskiej szkole średniej nastolatek pozna inne kultury i nawiąże długoletnie przyjaźnie.

Szkoły międzynarodowe

Angielskie szkoły międzynarodowe zapewniają uczestnictwo w zajęciach osobom z różnych stron świata, które chciałyby realizować angielski program nauczania. Uczęszczając do szkoły międzynarodowej w Anglii, młodzież ma na co dzień styczność z wieloma kulturami i osłuchuje się z różnymi akcentami, przez co przestaje obawiać się komunikacji w języku angielskim.

Matura za granicą – bilet na angielskie uczelnie

Warto wybrać taką szkołę, która oferuje możliwość przystąpienia do matury brytyjskiej lub międzynarodowej IB. Wybierając program matury brytyjskiej, nastolatek w ciągu 2 lat realizuje zwykle tylko 3 przedmioty, ale na bardzo wysokim poziomie, natomiast matura międzynarodowa IB obejmuje 6 przedmiotów przez całe 2 lata.

Jak długo dziecko może się uczyć w Anglii?

Szkoły angielskie umożliwiają nastolatkom uczestnictwo w zajęciach przez jeden trymestr, rok szkolny lub pełen okres kształcenia średniego. Jeśli nastolatek nie jest pewien, czy chciałby zostać w Anglii przez 2 lata, możesz zapisać go na jeden trymestr od września do grudnia, po którym zdecyduje, czy pragnie kontynuować naukę, czy może wrócić do Polski. Uczestnictwo w jednym trymestrze zajęć w Anglii znacznie poprawi jego płynność językową i umożliwi mu swobodne komunikowanie się w języku angielskim.

Jak zorganizować wyjazd dziecka do szkoły w Anglii?

System edukacyjny w Wielkiej Brytanii jest dość skomplikowany, a więc jak wybrać odpowiednią szkołę i zorganizować wyjazd, żeby zapewnić dziecku wysoki standard edukacji i maksimum bezpieczeństwa? W takim wypadku warto skorzystać z pomocy doradców edukacyjnych, którzy zajmują się organizacją procesów aplikacyjnych do brytyjskich szkół średnich i wspierają polskiego ucznia podczas całego pobytu, ale przede wszystkim pomogą w wyborze odpowiedniej szkoły, programu i przedmiotów. W tym zakresie godną polecenia jest firma JPEdukacja.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *