Inne

Porady brafitterki: jak dobrać stanik do sylwetki?

Michał Wolański
maj 4 2018

stanik do sylwetki

Niemal każda z nas posiada swój ulubiony biustonosz. Taki, w którym czuje się najlepiej i – gdyby tylko mogła – nosiłaby go codziennie! Warto pamiętać, że o tych upodobaniach decyduje nie tylko ciekawy wzór czy wygodny w dotyku materiał, ale również to, w jakim stopniu dany stanik jest dopasowany do naszej sylwetki. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model?

Jaki model pasuje do sylwetki w kształcie kolumny?

Kobiety o tym typie sylwetki mają nieco mniej wyraźnie zaznaczone kształty bioder i talii. Mogą one za to uwydatnić kobiece wdzięki, jeżeli wybierają odpowiednie biustonosze. Przy takiej figurze dobrą decyzją może być balkonetka lub push up. Optycznie powiększą one nieco biust, dodając całej sylwetce więcej kobiecego uroku. Ciekawą opcją są modele z miejscem na wkładki, dzięki którym można zmienić kształt biustu zgodnie ze swoimi preferencjami. Górna część pozwoli natomiast stworzyć efektowny dekolt.

Figura typu jabłko – który model wybrać?

Panie o figurze typu „jabłko” z reguły nie narzekają na zbyt mały biust, ale za to często jego towarzyszem jest „oponka” na brzuchu. Warto więc zadbać podczas dobierania bielizny o optyczne oddzielenie tych dwóch części od siebie poprzez odpowiednie zebranie biustu i uniesienie go ku górze. Dobrze sprawdzą się w tym celu balkonetki lub modele w stylu full-cup. Do tego warto wybrać nieco bardziej „zakrywające” majtki lub zdecydować się na bieliznę korygującą.

Jaki biustonosz powinna wybrać „gruszka”?

Przy tej budowie ciała na pierwszy plan wysuwają się biodra, talia oraz uda. By nieco zmienić swoje naturalne proporcje i zwrócić bardziej uwagę także na inne punkty, warto mocniej skupić się na wyeksponowaniu biustu. Wybierane biustonosze muszą więc zebrać piersi do środka i je nieco unieść.

Dobrym wyborem mogą być także modele typu plunge, posiadające sztywne miseczki. Panie o tym typie sylwetki często korzystają też z wypełnienia żelowego. Nie zaszkodzi im również sięgnięcie po dobry push up. Jeżeli dokona się starannego wyboru, to podczas oglądania się przed lustrem szybko okaże się, że nic nam nie brakuje.

Który stanik dla Pań o figurze w kształcie klepsydry?

Te kształty od razu przywodzą na myśl idealne proporcje kobiecego ciała. Szersze biodra, wyraźne wcięcie w talii oraz pokaźny biust. Mając taką sylwetkę można przebierać w różnego rodzaju biustonoszach, ponieważ prawie każdy typ będzie się dobrze prezentował. Jedynym ważnym warunkiem jest tylko to, by nie „zepsuć” tego, co dała nam natura. Jeżeli dysponujemy nieco mniejszym biustem, niż by to wynikało z kształtów klepsydry, to możemy się wspomóc bielizną typu push up. Bardzo ciekawą opcją może być także efektowna balkonetka, a dostępnych wzorów jest naprawdę wiele.

Jakie biustonosze wybierać, jeżeli nasze ciało jest jak kielich?

Figura typu kielich (lub rożek) oznacza wąskie biodra, ale za to szerokie ramiona i często również spory biust. W zależności od tego, jak bardzo jest on jędrny, warto wybierać biustonosze typu soft lub semi-soft. Ten pierwszy (całkiem miękki) sprawdzi się doskonale, jeżeli piersi naturalnie są jędrne. Gdy mają natomiast skłonność do opadania, warto je bardziej podtrzymać.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając biustonosz?

Gdy już znajdziemy odpowiedni model do swojej sylwetki, a przy tym taki, który podoba nam się wizualnie, nie zapominajmy o starannym ściągnięciu miary, by dobrać właściwy rozmiar. Zaczynamy od zmierzenia się pod biustem oraz w biuście, pamiętając żeby nie pozostawiać zbyt dużego luzu, ale jednocześnie by nie sprawiać sobie bólu poprzez zbyt mocne ściśnięcie taśmy. Tylko wtedy pomiar będzie miarodajny i pozwoli nam odnaleźć odpowiedni egzemplarz stanika do swoich wymiarów.

W innym wypadku cały wysiłek pójdzie na nic, bo nawet najpiękniejszy biustonosz, o typie dobranym do sylwetki, nie będzie prezentował się efektownie, jeżeli pomylimy się w doborze rozmiaru. W razie wątpliwości warto skorzystać z porady brafitterki lub zasięgnąć wiedzy na ten temat na jednej z wielu stron internetowych.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *