Przedsiębiorca

Produkty bankowe ułatwiające oszczędzanie – TOP 5

Michał Wolański
mar 13 2018

produkty bankowe

Mając nadwyżkę finansową, warto ją wykorzystać do pomnożenia kapitału. Możesz co prawda wybrać się na wakacje lub spełnić inne marzenie, ale warto rozważyć także ulokowanie środków w banku. Zobacz najpopularniejsze produkty finansowe, które pomogą Ci w oszczędzaniu.

Jeśli chcesz zacząć wychodzić na plus, wydawaj mniej, niż zarabiasz – w teorii wydaje się to takie proste. Życie jednak udowadnia, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Jeśli masz jakieś oszczędności, ale nie umiesz ich przechowywać, albo po prostu chcesz je dobrze zagospodarować, porównaj różne produkty bankowe.

Lokaty terminowe

To jedna z najpopularniejszych ofert depozytu, którą znajdziesz w różnych bankach. Dla Ciebie to produkt inwestycyjny, a dla banku sposób na zdobycie kapitału na określony czas. Oferta jest naprawdę duża – m.in. lokata na 3 miesiące, nieodnawialna, odnawialna, nocna itd. Oprocentowanie zależy od aktualnej wysokości stopy redyskontowej ustalanej przez Radę Polityki Pieniężnej.

Rachunki oszczędnościowe

Do lokowania środków wymyślono także konta oszczędnościowe. Obecnie jest to największa konkurencja dla lokat i oferuje je niemal każdy bank. Oprocentowanie zależy od wysokości stóp procentowych, konkurencji oraz polityki finansowej konkretnego banku. Mając konto osobiste, można otworzyć rachunek oszczędnościowy – i to bez wizyty w banku. Gwarantują one spokojne, ale regularne oszczędzanie.

Trener finansowy

Wybrane banki oferują Ci również wsparcie praktyczne i psychiczne – trener finansowy to ekspert w świecie wirtualnym, który przyjrzy się Twoim finansom i przygotuje dla Ciebie indywidualny plan. Pomoże Ci uporządkować je tak, abyś mógł realizować swoje priorytety. Dzięki niemu podjęcie decyzji będzie prostsze. Za wsparcie trenera bank nie pobiera opłat – nawet jeśli nie skorzystasz z przedstawionych przez niego propozycji.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne to kolejna z najczęściej przez nas wybieranych propozycji. Warto wiedzieć, że w przypadku funduszy pieniężnych i obligacyjnych ryzyko straty nie jest duże. Plusem jest też możliwość odroczenia podatku Belki. Jeśli jednak kuszą Cię fundusze akcyjne, bo mają duży potencjał, pamiętaj, że warto co nieco znać się na inwestowaniu. Wymagają one aktywnego zarządzania własnymi środkami. Ciekawą opcją są także fundusze oferowane w pakiecie z lokatą.

Aplikacje mobilne

Możesz pobrać wiele aplikacji ułatwiających oszczędzanie. Przekonasz się, że nie jest to takie skomplikowane. Poszczególne z nich wskażą Ci ceny tego samego produktu w różnych sklepach, obecne promocje i wyprzedaże. Inne nauczą, jak planować wydatki, liczyć środki wydawane na zakupy itd. Także poszczególne banki przygotowują różne aplikacje, m.in. dla rodziców, aby mogli kontrolować wydatki i oszczędności swoich dzieci.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *