Przedsiębiorca

Taboret fryzjerski - czym się kierować przy wyborze?

Dorota Plichta
kwi 20 2023

Hokery fryzjerskie

Odpowiednie wyposażenie salonu fryzjerskiego to podstawa komfortowej pracy i zadowolonych klientów. Taborety fryzjerskie to obowiązkowy element wyposażenia wielu salonów. Jednak tylko ten właściwy może poprawić komfort i jakość pracy fryzjera. Niedostosowany do pracy taboret fryzjerski może być dużym utrudnieniem. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze taboretów kosmetycznych i dlaczego ważne jest, aby wybrać hoker optymalnie dopasowany do pracy fryzjera.

Czym charakteryzuje się taboret typu Hocker?

Hoker lub taboret fryzjerski to mobilne krzesło, którego wysokość można regulować. Najczęściej osadzony jest na kółkach. Siedzisko jest niewielkie i wygodne, co odróżnia je od zwykłego krzesła. Większość modeli nie zawiera oparcia. Hoker jest bardzo kompaktowy i może być używany przez wiele godzin na nogach. Pamiętaj, że komfortowe środowisko pracy może wpłynąć na jakość usług i atmosferę w salonie.

Taboret fryzjerski czy przede wszystkim wygoda

Hokery fryzjerskie powinny umożliwiać fryzjerom wygodną pracę w pozycji siedzącej. Mają one za zadanie ułatwić stylizację, można je dopasować do wzrostu klienta lub rodzaju fryzury. Aby wybrać taboret kosmetyczny, który zapewni wygodne rozwiązanie, najlepiej zachować ostrożność. Nowoczesne, stylowe i estetyczne taborety kosmetyczne mogą nie być najwygodniejsze. Hokery fryzjerskie muszą być zarówno funkcjonalne, jak i stylowe.

Ma to znaczenie dla komfortu i zadowolenia klienta. Decyduje też o tym, czy klient wróci do salonu lub go poleci. Dobry taboret kosmetyczny powinien zatem:

Zapobiegać zmęczeniu (szczególnie rąk i kręgosłupa), które występuje przy długotrwałym nieprawidłowym staniu lub siedzeniu.
Ograniczać pojawianie się niedogodności podczas pracy, takich jak wymuszanie odchylenia do tyłu w celu zapewnienia prawidłowej pozycji do określonego rodzaju strzyżenia.

Hokery fryzjerskie zapewniają komfort, pełną mobilność i łatwy dostęp do każdej ze stron klienta, co pozwala na wygodną pracę z maksymalną precyzją.

Hokery fryzjerskie zapewniające efektywność pracy

Jesteś ciekawa, jak taboret fryzjerski może wpłynąć na efektywność pracy? Dobrze dobrany fotel obrotowy na kółkach sprawi, że fryzjer będzie miał większy komfort pracy, co zmniejszy zmęczenie i czas poświęcony na przerwy, np. na masaż bolącego gardła. Taboret kosmetyczny sprzyja lepszej atmosferze pracy, a także przyjemniejszym doznaniom. Sprawdź 

Czy hoker fryzjerski, który kosztuje dużo będzie lepszy?

Najlepiej wybierać taborety kosmetyczne, które są w przystępnej cenie. Nie oznacza to jednak, że najdroższe hokery fryzjerskie będą najlepsze. Firma Ayala posiada szeroką ofertę mebli kosmetycznych, które możesz wykorzystać do wyposażenia swojego salonu - Kliknij tutaj i sprawdź. Znajdziesz tam różne taborety, w tym kosmetyczny taboret siodłowy zapewniający maksymalny komfort pracy. Wybrany przez Ciebie taboret fryzjerski pozwoli Ci dostosować pozycję do wykonywanej pracy dzięki płynnej regulacji wysokości.

Fotel fryzjerski

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hokera?

Każdy hoker fryzjerski musi być dobrany indywidualnie do potrzeb naszych lub konkretnego pracownika. Jest kilka rzeczy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Kształt siedziska

Dostępne są hokery z siedziskami o różnych kształtach. Najczęściej spotykane są siedziska w kształcie siodła lub okrągłe. Najlepsza jest opcja siodełkowa (bez oparcia), ponieważ zmusza do siedzenia prosto, co jest dobre dla kręgosłupa. Siedzisko o okrągłym kształcie ułatwia przyjęcie niezdrowej, skulonej postawy. Modele z podparciem lędźwiowym, wręcz przeciwnie, doskonale sprawdzają się jako krzesła do biurka.

Wysokość i możliwość regulacji

Niemal wszystkie dzisiejsze hokery mają możliwość regulacji wysokości siedziska. Jedyną różnicą między nimi jest zakres regulacji. Wysokość maksymalna i minimalna powinny być dostosowane do wzrostu każdego pracownika. Jeśli jednak chodzi o konstrukcję, to najlepiej sprawdzą się taborety fryzjerskie, które posiadają silnik gazowy lub pompę powietrzną.

Jakość materiałów i wykonania

Wygląd i stan wyposażenia salonu może wpłynąć na postrzeganie miejsca, podobnie jak w przypadku aranżacji. Cały salon będzie sprawiał wrażenie zaniedbanego, jeśli materiał na krzesłach czy hokerach będzie wyglądał na popękany i brudny. Dlatego ważne jest, aby wybierać modele wykonane z trwałych, wysokiej jakości materiałów, które łatwo się czyści. W przypadku hokerów najlepiej sprawdzi się skaju i poliuretan.

Stabilna podstawa z trwałymi kółkami

Hoker to zazwyczaj mobilne siedzisko. Powinien być umieszczony na stabilnej podstawie, najlepiej chromowanej. Bardzo ważne są również kółka, które nie będą się zacinać ani zatykać z powodu włosów. Jest to szczególnie ważne w salonie fryzjerskim. Warto więc wybierać modele, które mają łożyska i wzmocnione kółka.

Wybierz funkcjonalny hoker fryzjerski i przyciągnij do swojego biznesu więcej klientów!

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *