Inne

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom one stop

Robert Michoń
wrz 15 2021

Wyciskarki do soków, takie jak Hurom one stop, w przeciwieństwie do powszechnie znanych sokowirówek, oparte są na mechanizmie wyciskania wolnoobrotowego. Nie siekają one składników, lecz bardzo dokładnie je miażdżą. Pionierem w zakresie rozwijania tej przełomowej metody uzyskiwania soków z warzyw oraz owoców, było południowokoreańskie przedsiębiorstwo Hurom. Rezultatem pracy wielu specjalistów, stała się pierwsza w świecie wyciskarka pionowa do soku, która łączy w sobie łatwy sposób obsługiwania, znany nam z tradycyjnej sokowirówki wraz z przełomową technologią, która zapewnia najwyższe wartości odżywcze uzyskiwanych soków. 

Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa? 

Serce Slow Squeezing Technology, czyli wspomnianego wyżej mechanizmu wyciskania wolnoobrotowego, jest wałek ślimakowy, który potrafi osiągnąć prędkość 70-120 obr./minutę. Dzięki temu, iż składniki nie ulegają rozdrobnieniu, ale są z dużą mocą miażdżone, ich komórkowe struktury nie podlegają zniszczeniu. Ponadto taka metoda wyciskania, prowadzi do znacznego ograniczenia tlenu, który przedostaje się do soków. Nie zwiększa się także temperatura wyciśniętego soku. Wszystko to powoduje, iż możemy uzyskać pełnowartościowy sok, który będzie bogaty w mikroelementy i witaminy. Będzie trochę gęstszy i mniej klarowny od soku z sokowirówki, ale na jego powierzchni nie osadzi się piana. Zaletę koktajli zrobionych w wyciskarce wolnoobrotowej, stanowi możliwość dość długiego przechowywania ich w lodówce, bowiem są one zdatne do spożycia nawet po upływie 72 godzin od chwili ich wyciśnięcia. 

Wyciskarki, można podzielić przede wszystkim z uwagi na metodę montowania w nich wałka ślimakowego. I tak można wyróżnić: wyciskarki mające mechanizm poziomy albo pionowy. Te drugie przypominają swoim wyglądem nieco zwykłe sokowirówki. Wyciskarki poziome, pomimo tego, iż wyciskają soki trochę wolniej, wyróżniają się sporą funkcjonalnością. Z uwagi na wybrany model, poza sokami, można w nich przygotowywać także mleko roślinne, przeciery czy też musy. 

Jak używać wyciskarki wolnoobrotowej? Co można wyciskać?

Właściwie wybrana do naszych preferencji wyciskarka do warzyw i owoców, może nam dawać spore pole do popisu. Ważne jest, aby kupując owoce oraz warzywa, z których zamierzamy wyciskać sok, wybierać produkty sezonowe. Z jakiego powodu? Wówczas będą one przede wszystkim najsmaczniejsze, a poza tym także niezbyt drogie, co nie pozostaje bez wpływu na zawartość naszego portfela. 

Biorąc pod uwagę sposób działania wyciskarki wolnoobrotowej, wyciśnięty dzięki niej sok zachowuje najważniejsze składniki odżywcze, gdyż podczas wyciskania nie zostaje on podgrzany. Poza tym, jest on także doskonałym źródłem błonnika pokarmowego. Co możemy przygotować w wyciskarce wolnoobrotowej? Poza sokami możemy także przyrządzić mleko roślinne, naturalne sorbety owocowe i lody. W sieci znajdziemy wiele receptur i filmów. W naszym kraju najłatwiej będzie przygotować sok jabłkowy. Jabłka są jednymi z najpopularniejszych owoców. Mamy do dyspozycji nie tylko dosyć szeroki wachlarz ich odmian, ale co ważne, jabłka można nabyć w sklepach przez okrągły rok bez jakiegokolwiek problemu. Dobrej jakości sok z wyciskarki uzyskamy również z pomarańczy czy też buraków. Celem przygotowania soku możemy również użyć jadalnych liści, takich jak natka pietruszki, szpinak albo jarmuż.

wyciskarka wolnoobrotowa hurom one stop

Hurom one stop wyciskarka wolnoobrotowa z dużym otworem

W przypadku dużego otworu w wyciskarce, nie musimy wcześniej kroić składników, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i energii. Automatyczne wyciskanie sprawi, iż sok może przygotować praktycznie każda osoba, nawet jeżeli wcześniej nie miała ona do czynienia z takim urządzeniem. Model ten zatem sprawdza się w przypadku całej rodziny, także tam gdzie zrobieniem soku zainteresowane będą dzieci. Wspólne robienie soku dzięki użyciu wyciskarki wolnoobrotowej Hurom one stop z dużym otworem, może stanowić cudowny, spędzony razem czas, który umożliwi zapoznanie dzieci z wiedzą odnośnie zdrowego odżywiania i plusów wynikających bezpośrednio cz picia kolorowych i zdrowych soków warzywnych i owocowych. 

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *