Po pracy

ADBL APC – środek uniwersalny do czyszczenia różnorodnych powierzchni

Michał Wolański
wrz 24 2020

ADBL jest polskim producentem najwyższej jakości kosmetyków do samochodów. Marka dość szybko zyskała uznanie osób będących miłośnikami motoryzacji. Największa zaleta ADBL to innowacja. Tworzone przez tę markę środki posiadają doskonale dobrane, oryginalne receptury o dużej skuteczności i odpowiednim poziomie bezpieczeństwa. Firma ta zajmuje się również produkcją akcesoriów, maszyn polerskich i innych przydatnych narzędzi, dzięki którym możliwe jest kompleksowe wyczyszczenie auta. 

Czym jest APC? 

To mieszanka chemicznych substancji niskopiennych mających odczyn zasadowy. W składzie APC znajdują się substancje rozpuszczające brud, chelatujące i czyszczące, jak również emulgatory. Skład jest bezpieczny dla powierzchni, na których zyskujemy środek, niemniej jednak nie dla naszej skóry. Dlatego też koniecznie zadbajmy o założenie jednorazowych rękawiczek, zanim użyjemy tegoż środka. 

APC - do czego może być stosowany? 

To środek do czyszczenia, który ma uniwersalne zastosowanie, dlatego też można go używać do czyszczenia zewnętrznych, ale i wewnętrznych elementów pojazdu.

APC sprawdzi się bardzo dobrze celem usunięcia kurzu i zabrudzeń zgromadzonych na desce rozdzielczej, z plastikowych kieszeni w drzwiach i pozostałych części wykonanych ze sztucznego tworzywa. APC, poza świetnymi właściwościami czyszczącymi, doskonale odtłuszcza, dzięki czemu możliwa jest późniejsza aplikacja dressingi, inaczej mówiąc środka do konserwacji plastików. 

Innym zasypianiem dla środka APC, będzie czyszczenie dosyć ciężkich zabrudzeń na zewnątrz pojazdów i wewnątrz komory silnika auta. APC we właściwie dobranym stężeniu usunie też plamy powstałe z oleju czy też smaru. Poradzi sobie również z silnym zabrudzeniem drogowym znajdującym się na karoserii auta. 

APC może być także używany w gospodarstwie domowym, celem wyczyszczenia plastików i uszczelek w kabinie prysznicowej, kafelek w kuchni albo w łazience, usunięcia trudnych zabrudzeń z powierzchni kuchenki, czy też pozbycia się plan z wypoczynku materiałowego. Zastosowań dla APC, jest naprawdę sporo, ograniczać nas może wyłącznie nasza wyobraźnia. 

Jak stosować środek APC? 

APC powinno być stosowane we właściwym dla wybranej powierzchni stężeniu. Producent zaleca dozowanie w zakresie 1:4 do stężenia 1:100. Stężenie powinno być dobierane w taki sposób, aby nie doszło do uszkodzenia powierzchni albo też materiału, zatem warto jest kierować się zaleceniami opisanymi przez producenta na opakowaniu. 

Z naszego doświadczenia wynika, iż odpowiednio sprawdzi się zastosowanie niżej wymienionych proporcji: 

  • 1:30 - usuwanie plam na podsufitce, pranie tapicerki.
  • 1:10 - usuwanie delikatnych zabrudzeń, czyszczenie gumy, winylu, tworzyw sztucznych czy też kokpitu.
  • 1:5 - usuwanie średnich i silnych zabrudzeń w środku pojazdu.
  • 1:3 - zmywanie wosku zgromadzonego na karoserii, mycie felg i komory silnika. 


Po tym, jak przygotujemy właściwy koncentrat z dodatkiem wody, możemy przejść do czyszczenia wcześniej wybranej powierzchni. Zalecane jest nasączenie ściereczki albo szczoteczki roztworem z APC, nie zaś bezpośrednie spryskiwanie wymagającej czyszczenia powierzchni. 

sklep.motogo.pl

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *